Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Eesti Töötukassa peatab klientide teenindamise büroodes, töö liigub peamiselt e-kanalitesse

Prindi

Lisatud 13.03.2020 | Uuendatud 30.03.2020

Töövõime hindamisi viiakse läbi telefoni teel ja e-töötukassas ning võimalik on saata vajalik taotlus ka posti teel.

Toetuste ja hüvitiste määramine ja maksmine jätkub tavapärases korras.


Peatatud on klientide osalemine järgmistel teenustel:

 1. Psühholoogilise nõustamise, võlanõustamise, sõltuvusnõustamise ja kogemusnõustamise grupinõustamised.
  • Individuaalseid nõustamisi võib läbi viia üksnes kaugnõustamisena (telefoni, Skype või muu heli-/videokonverentsi vahendusel).
 2. Koolitused, välja arvatud, kui koolituse korraldaja on teiega kokku leppinud kaugõppe või e-õppe.
 3. Karjääriteenused grupis (grupinõustamine, töötuba).
 4. Tööalase rehabilitatsiooni grupiteenused.
  • Individuaalseid nõustamisi võib läbi viia üksnes kaugnõustamisena (telefoni, Skype või muu heli-/videokonverentsi vahendusel).
 5. Kaitstud töö esimese ja teise etapi grupitegevused, mis toimuvad teenusepakkuja juures.
  • Kaitstud töö I etapis olevate klientide teenusel osalemine katkestatakse alates 1. aprillist 2020, välja arvatud juhul, kui klient on jõudnud etapi lõpukuusse (neljas kuu) ning tal on võimalik liikuda edasi II etappi ja alustada tööd kaitstud tingimustes. I etapi kestust ei pikendata.
  • Kui klient juba töötab töölepinguga II või III etapis ja tema tööandja eeldab temalt tööülesannete täitmise jätkamist, siis tagab kaitstud töö teenuse osutaja inimese nõustamise ja juhendamise kaugnõustamisena (telefon, Skype või muu heli-/videokonverents).
 6. Tööklubi teenused.
 7. Tööharjutuse teenused.​

Nende teenuste osutamist ei toimu eriolukorra lõpuni. Kui osalete mõnel muul töötukassa teenusel, mida ei ole eespool nimetatud, kuid soovite terviseriskiga seoses mitte osaleda, palun teavitage sellest viivitamatult oma nõustajat.

Kui teil tekib küsimusi, pöörduge võimaluse korral e-kirja teel, selle võimaluse puudumisel telefoni teel, oma nõustaja poole.


Töötuks registreerida ning hüvitist ja toetust soovitame Teil võimalusel taotleda e-töötukassas. Avaldusi võtame vastu ka e-posti (digitaalselt allkirjastatult), tavaposti või telefoni teel.

Töövõime hindamise ja töövõimetoetuse taotluse saate esitada samuti e-töötukassas, e-posti (digitaalselt allkirjastatult) või tavaposti teel, vajadusel saadame selleks taotluse raamatu postiga.

Karjääriteenuseid on võimalik saada jätkuvalt telefoni, e-kirja või Skype teel. Nõustamise kokkuleppimiseks broneeri aeg e-töötukassas või võta ühendust endale sobiva bürooga.

Kui vajate abi mõne toimingu juures, siis juhendame teid kirja või telefoni teel.

Hoolime oma klientide ja partnerite tervisest. Kõige tähtsam on praegu vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)