Tööandjatega koostöö strateegia
Eesti Töötukassa igapäevane töö on viia kokku tööandjad ja tööd otsivad inimesed ning võimaldada selleks vajalikku nõustamist ja teenuseid. Tööandjad on meie olulised partnerid, pakkudes töökohti, mida vajame tööotsijate tööle aitamiseks.
Töötukassa üritused
Informatsiooni töötukassa poolt korraldatud ürituste kohta leiate SIIT.
Töömesside kohta täpsema informatsiooni saamiseks külastage lehekülge https://www.toomess.ee/.
Koostöövõimalused
Töövahendusteenused
Lihtsaim viis leida töötaja
- üle 100 000 unikaalse külastaja kuus
- 50% kõikidest Eesti tööpakkumistest on siin
- tehisintellekt aitab leida sobivad kandidaadid
- kohene võimalus võtta kandidaatidega ühendust
- kõik see on tasuta
Koondamine
Töölepingu seaduse § 89 kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt koondamise tõttu üles öelda, kui töösuhte jätkamine kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks töömahu vähenemise või töö ümberkorraldamise tõttu või muul töö lõppemise juhul.
Luba välismaalase töölevõtmiseks
Kui välismaalase (va Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi ja Šveitsi Konföderatsiooni kodanike) Eestis viibimise eesmärk on siin töötamine, peab tal olema elamisluba töötamiseks. Enne, kui välismaalane seda Politsei- ja piirivalveametilt taotleda saab, peab tööandjal üldjuhul olema töötukassa luba välismaalase töölevõtmiseks.
Minu esimene töökoht Eestis
Tööandja saab taotleda Minu esimene töökoht Eestis raames teenuseid, kui tema juures töötab või asub tööle rahvusvahelise kaitse saaja.
Koolitustoetus tööandjale
Koolitustoetus on tööandjale töötajate teadmiste ja oskuste arendamiseks makstav toetus.
Tööandjad saavad taotleda töötukassast koolitustoetust
- seoses uute töötajate värbamisega
- töötajate koolitamiseks muutuste olukorras
- töötajate eesti keele oskuse arendamiseks
- töötajate informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alaste oskuste arendamiseks
Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.
Proovitöö
Koos töövahendusteenusega pakub töötukassa proovitöö tegemise võimalust. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat sobib teie pakutavale töökohale.
Tööpraktika
Tööpraktika eesmärk on anda kliendile tööle saamiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööandja juures oma ametialaseid oskuseid ja teadmisi. Tööpraktikale suunamisel võtame arvesse kliendi varasemat töökogemust, oskuseid ja teadmisi, tööotsimise tulemusi ning töösoove.
Töötasu hüvitis
Töötasu hüvitist maksti perioodil märts-juuni 2020 töötajale, kelle tööandja tegevus oli erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud. Hüvitis tagas töötajatele sissetuleku ning aitas tööandjatel ajutised raskused üle elada, et ei peaks töötajaid koondama või tegevust lõpetama.
Töötasu hüvitis märtsi, aprilli ja mai eest
Hüvitist maksti, kui tööandja oli olukorras, mis vastas vähemalt kahele tingimusele kolmest:
Palgatoetus
Palgatoetuse eesmärk on toetada tööandjat pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega inimese, rahvusvahelise kaitse saaja või hiljuti vanglast vabanenud isiku tööle rakendamisel.
Piirkondlik töökoha loomise toetus
Piirkondliku töökoha loomise toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist ja töötute tööle rakendamist suure tööpuudusega piirkondades.
Minu esimene töökoht
Vähese töökogemusega noore tööle aitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.
Alaealise töötamise toetus
Alates 01.01.2018 saavad tööandjad, kes pakuvad tööd 13–16-aastastele noortele, taotleda Eesti Töötukassalt alaealise töötamise toetust. Toetuse eesmärk on suurendada alaealiste töötamise võimalusi ning soodustada nende tööharjumuse ja -kogemuse saamist.
Toetust makstakse jooksva kalendriaasta esimeses kvartalis tagasiulatuvalt eelmise kalendriaasta eest. Seega eelmise kalendriaasta eest toetuse saamiseks tuleb taotlus esitada hiljemalt jooksva kalendriaasta 31. märtsil.
Mobiilne nõustamine MOBI
Eesti Töötukassa mobiilne nõustamine ehk MOBI käib kõigis Eesti maakondades soovijatele tööotsinguteks vajalikku infot ja teadmisi jagamas. Teeme mobiilset nõustamist piirkondades, kus tööturu- ja karjääriinfole ligipääs võib olla raskendatud. MOBIdel on oodatud osalema kõik inimesed. Oma teemadevalikul keskendume spetsiaalselt ka noortele, sh kutse- ja kõrgkoolides õppijatele ning vähenenud töövõimega inimestele (noorte puhul ka nende vanematele).
Abi erivajadusega inimese tööle võtmisel
Kui võtate tööle või teie juures juba töötab puude või vähenenud töövõimega inimene, pakume teile mitmeid toetavaid ja töötajat abistavaid teenuseid.
EURES (Euroopa töövahenduse teenused)
EURES on Euroopa Komisjoni loodud töövahenduse võrgustik, mis toetab töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna riikides ja Šveitsis.
Töötuskindlustusmakse
Töötuskindlustusmakse määrad
Töötuskindlustust rahastatakse kindlustatute (töötajate) ja tööandjate töötuskindlustusmaksetest. Töötaja töötuskindlustusmakse määr on 0,5% kuni 2,8% talle makstud palgalt ning tööandja töötuskindlustus-makse määr on 0,25% kuni 1,4% palgafondilt.