Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Euroopa Liit ja töötuskindlustus

Prindi

Lisatud 11.02.2014 | Uuendatud 06.05.2021

Kui te olete ühe Euroopa Liidu liikmesriigi alaline elanik ja töötate teises liikmesriigis ning käite oma elukohariigis harvem kui kord nädalas (st. te ei kvalifitseeru piiriala töötajaks), on teil töötuks jäädes kaks võimalust:

  • taotlete hüvitist riigist, kus viimati töötasite või
  • pöördute tagasi elukohariiki, alustate seal tööotsinguid ja taotlete hüvitist seal.

Piiriala töötaja peab töötuks jäädes pöörduma elukohariigi tööhõivetalitusse ja taotlema hüvitist seal, sel juhul allub ta täielikult elukohariigis kehtestatud kontrollmeetmetele. Täiendava sammuna võite end töötuna arvele võtta ka viimase töökohariigi tööhõivetalituses.

Seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust 31.01.2020 ei kohaldata Euroopa Liidu sotsiaalkindlustuse koordinatsiooni põhimõtteid Eesti töötuskindlustushüvitise taotlejate suhtes, kes asuvad Suurbritanniasse esimest korda tööle pärast 31.12.2020 ja kes pole kunagi varem Suurbritannias töötanud.

Vormi U1 taotlemine Eestis täitunud perioodide kohta

Eesti töötuskindlustusperioodide kohta saate vormi U1 taotleda töötukassast. Taotluse saab täita elektrooniliselt või väljatrükil.

Töötukassa täidab tõendi töötuskindlustuse andmekogu andmete põhjal.

Mõnes liikmesriigis arvestatakse töötushüvitise määramisel ka töötamisperioode (st Eestis töötanud isikul läheks muuhulgas arvesse töötamise aeg enne töötuskindlustuse loomist ehk enne 2002. aasta 1. jaanuari). Kui soovite, et töötukassa kannaks vormile U1 ka töötamisperioodid, lisage tõendi taotlusele

Mõisted
Piirialatöötaja
Piiriülene töötaja

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)