Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hüvitise taotlemine ja määramine

Prindi

Lisatud 03.10.2013 | Uuendatud 24.08.2020

Töötuskindlustushüvitise avalduse saate esitada endale sobivas töötukassa osakonnas või e-töötukassa kaudu.

Töötuskindlustuse taotlemisel töötukassa osakonnas tuleb teil esitada avaldused töötuna arvelevõtmiseks ja töötuskindlustushüvitise taotlemiseks ning lisada isikut tõendav dokument. 

Kui olete enne töötuna arvelevõtmist töötanud Eestis ning teie töösuhe on lõppenud peale 01.07.2014, võtab töötukassa aluseks töötamise registri andmed. Kui töötamise andmed ei kajastu töötamise registris, on töötukassal õigus nõuda täiendavaid dokumente.

Töötuskindlustushüvitise taotlemisel e-töötukassa kaudu tuleb teil täita elektroonselt avaldused töötuna arvelevõtmiseks ja töötuskindlustushüvitise taotlemiseks. 

Töötuna arvelevõtmise avaldust ja töötuskindlustushüvitise avaldust saate esitada, klikates järgnevatel linkidel:

Kui olete hüvitise taotlemise avalduse koos nõutavate dokumentidega esitanud, otsustab töötukassa teie õiguse hüvitisele hiljemalt kahe nädala jooksul pärast avalduse esitamist. Töötuskindlustushüvitise otsus toimetatakse kätte elektrooniliselt või töötukassa kohalikus osakonnas.

Teie kindlustusstaaži arvestus lõpetatakse ja staaž loetakse nulliks päevast, mil teile määratakse töötuskindlustushüvitis. Kui asute uuesti tööle (välja arvatud ajutine töötamine töötuna arveloleku ajal tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 42 tähenduses), algab ka kindlustusstaaži arvestus uuesti.

Oli teile sellest lehest abi?


Mõisted
Tööandja tõend kindlustatule

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)