Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koondamisteatega tööotsija

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 08.06.2017

Olles saanud oma tööandjalt koondamisteate, saate soovi korral võtta end juba enne koondamist arvele tööotsijana.  Selleks pöörduge teile sobivasse töötukassa esindusse ning võtke kaasa isikut tõendav dokument ja koondamisteade. Tööotsijana arvelevõtmise avalduse saate esitada ka e-töötukassas (selleks on vajalik ID-kaardiga sisselogimine): tööotsijana arvelevõtmine

Kui olete koondamisteatega tööotsijana arvele võetud, saab töötukassa vastavalt vajadusele pakkuda teile mitmesugust abi.

  • Külastage meie karjääriinfotuba, kui teie viimane kogemus tööotsimise või tööle kandideerimisega on aastatetagune.Sealt saate nõu kandideerimisdokumentide koostamiseks ja näpunäiteid edukaks kandideerimiseks. Vajadusel saate töö otsimiseks ja dokumentide koostamiseks kasutada arvutit.
  • Tööotsimise oskuste täiendamiseks ja lihvimiseks osalege tööotsingu töötoas. Seal saate teada, mis toimub kohalikul tööturul, millised on tööandjate ootused, kuidas kasutada erinevaid tööotsimise kanaleid ja mida kandideerimisel silmas pidada. Töötukassa võib koondamisteatega tööotsijatele vajadusel korraldada ka tööklubi, kus harjutatakse tööle kandideerimist rollimängudes või videotreeningul, nõustatakse osalejaid tööalaste valikute tegemisel, arendatakse töölesaamist ja töötamist toetavaid sotsiaalseid oskuseid, külastatakse ettevõtteid ja kohtutakse tööandjatega.
  • Eriala või töökoha valikul saab teid aidata karjäärinõustaja, kes analüüsib teie kogemusi, oskusi, teadmisi ja isikuomadusi ning aitab teil oma valikutes selgusele jõuda.
  • Kui selgub, et uue töö leidmine eeldab täiend- või ümberõpet, on teil võimalik osaleda tööturukoolitusel. Koolitusel osalemist saate jätkata ka pärast koondamist, ilma et peaksite end töötuna arvele võtma.
  • Kui vajate uuele töökohale kandideerimiseks või uuel töökohal tööle asumiseks täiendavaid praktilisi oskusi, saate minna tööpraktikale. Kui teid suunati praktikale enne koondamist,  saate seda jätkata ka pärast töösuhte lõppemist, ilma et peaksite selleks end töötuna arvele võtma.
  • Plaanides alustada oma ettevõtlusega, võite juba enne koondamist esitada avalduse ja äriplaani ettevõtluse alustamise toetuse taotlemiseks. Kui me ei jõua teie avaldust läbi vaadata või toetust välja maksta enne teie töösuhte lõppu, peate avalduse edasiseks käsitlemiseks ja toetuse saamiseks end töötuna arvele võtma. 
  • Kui vajate täiendavat abi tööotsinguid või töölesaamist takistavate probleemide lahendamisel, pakume võimalust osaleda erinevatel nõustamisteenustel (psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine). Nõustamisel saate käia ka pärast töösuhte lõppemist, ilma et peaksite end töötuna arvele võtma.
  • Kui teie töölesaamist takistab puue või pikaajaline tervisehäire, pakume toetavaid ja abistavaid teenuseid nii teile kui teie tulevasele tööandjale.

Ükskõik, millist eelloetletud teenust kasutate, peate sellel osalemist alustama juba enne töösuhte lõppu, võttes end arvele koondamisteatega tööotsijana. Kui soovite teenustel osalemist alustada pärast koondamist, peate  end töötuna arvele võtma.


 

Oli teile sellest lehest abi?


Mõisted
Isikut tõendavad dokumendid
Töötu
Tööotsija
Koondamisteatega tööotsija
Kas teadsite, et ...

Kui olete saanud koondamisteate ja võtate end arvele koondamisteatega tööotsijana, saate juba enne töösuhte lõppu vastavalt vajadusele kasutada mitmeid töötukassa teenuseid. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)