Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abi erivajadusega inimesele

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 31.12.2015

Kui soovite leida tööd ja töötada, kuid vajate selleks puude või pikaajalise tervisehäire tõttu abi, saab töötukassa just teile mõeldud teenustega abiks olla.

Pakume teile järgmisi teenuseid:   

 • abistamine tööintervjuul;
 • tööruumide ja -vahendite kohandamine;
 • tööks vajaliku tehnilise abivahendi tasuta kasutada andmine;
 • tugiisikuga töötamine;
 • kaitstud töö; 
 • kogemusnõustamine;
 • tööalane rehabilitatsioon;
 • tööandja nõustamine ja koolitamine;
 • tööandjale tööturukoolituse hüvitamine.

Loomulikult saate kasutada ka kõiki teisi meie teenuseid: töövahendus, nõustamine tööotsingutel, tööpraktika, koolitus jt. 


Aitame suhelda tööandjaga

Kui vajate puude või pikaajalise tervisehäire tõttu tööandjaga suhtlemisel tuge (näiteks suhtlete viipekeeles, mida tööandja ei valda), leiab töötukassa teile töövestluseks tugiisiku või viipekeeletõlgi ning hüvitab sellega seotud kulud.

 

Kohandame tööruumid ja -vahendid

Kui te ei saa puude või pikaajalise haiguse tõttu teha oma tänast tööd tööandja ruumides ja ettenähtud töövahenditega, aitame teie tööandjal töökeskkonda ja töövahendeid teile sobivaks ja kasutatavaks kohandada. Hüvitame teie tööandjale tehtud kohanduse mõistlikust maksumusest

 • kuni 50%, kui te juba töötate;
 • 50-100%, kui te alles tööle asute.

Kohanduse kulud hüvitatakse teie tööandjale siis, kui sõlmitud tööleping on tähtajatu ning hüvitist saab taotleda üks kord kolme aasta jooksul ühe töötaja kohta.


Anname tasuta kasutada tehnilise abivahendi 

Kui te vajate puude või pikaajalise tervisehäire tõttu tööülesannete täitmiseks abivahendit, anname selle tasuta kasutusse. Abivahendi saate enda kasutusse maksimaalselt kolmeks aastaks, vajadusel pikendame lepingut. 


Leiame tugiisiku, kes aitab teil töökohal kohaneda ja ülesannetega toime tulla 

Kui vajate tööle asumisel rohkem abi ja juhendamist, pakume teile tugiisiku abi. Tugiisik aitab teil töökoha ja ülesannetega kohaneda ja toime tulla. Kokkuleppel tööandjaga korraldab ja hüvitab töötukassa tugiisiku teenused kuni üheks aastaks. Tugiisiku abi saate kasutada juhul, kui teie tööleping on sõlmitud vähemalt kuueks kuuks. 

Tööruumide ja -vahendite kohandamist, abivahendi tasuta renti ja tugiisikuga töötamist pakume vajadusel ka juba töötavatele puudega või pikaajalise tervisehäirega inimestele.    

Nõustame ja koolitame tööandjaid erivajadustega inimeste värbamisel ja töötamisel

Nõustame ja koolitame tööandjaid, kellel on valmisolek tööle võtta või kes on juba tööle võtnud puudega või erivajadustega inimesi, kuid vajavad täiendavaid teadmisi erinevatest erivajadustest, töötaja toetamisest või töökohtade kohandamistest. Lähem info järgneval viitel: tööandjate nõustamine ja koolitamine


Hüvitame tööandjale ümber- või täiendõppe kulud

Kui ta ei ole pikka aega oma tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu toime tulnud ning tööandja on valmis teile pärast ümber- või täiendusõppe läbimist teist tööd pakkuma, hüvitab töötukassa tagantjärele 25% ulatuses tööandjale teie koolituse kulud

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

Tööandja peab aitama leida sobilikke lahendusi, et puudega töötaja pääseks töökohale ja saaks oma tööülesandeid täita. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png