Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abi pereliikme hooldajale / lapsevanemale

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 07.02.2014

Kui te olete töötuna arvele võetud ja ei saa osaleda tööturuteenusel või asuda tööle seetõttu, et kasvatate kuni seitsmeaastast last või hooldate eakat või puudega inimest, hüvitab töötukassa teile hooldusteenuse kulu. 

Hooldusteenuse kulu hüvitatakse iga tööturuteenusel osaletud päeva eest või töötamise esimesel kolmel kuul iga töötatud päeva eest. 

Hüvitame kuni 16 eurot päevas ühe hooldatava kohta. Kui hooldusteenuse kulu sisaldab kohatasu (näiteks lastehoiutasu), hüvitatame  kuni 352 eurot kuus ühe hooldatava kohta. Põhjendatud vajaduse korral (näiteks hooldatava erivajadused), võib hüvitis olla ka suurem. 

Kui te juba saate sarnast hüvitist kohalikult omavalitsuselt (näiteks koduse mudilase toetus, lastehoiutoetus), siis töötukassa hooldusteenuse kulu ei hüvita. 

Täpsemat teavet saate oma konsultandilt.   

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

Töötukassa teenused on vajaduspõhised. See tähendab, et hooldusteenuse kulu hüvitame vaid juhul, kui see on teie töölesaamiseks või teenusel osalemiseks vältimatult vajalik. Teenuse vajaduse üle otsustab teie konsultant koostöös teiega.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png