Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abi erivajadusega tööotsijale

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 28.12.2017

Kui soovite leida tööd ja töötada, kuid vajate selleks puude või pikaajalise tervisehäire tõttu abi, saab töötukassa just teile mõeldud teenustega abiks olla.

Pakume teile järgmisi teenuseid:   

  • abistamine tööintervjuul;
  • tööruumide ja -vahendite kohandamine;
  • tööks vajaliku tehnilise abivahendi tasuta kasutada andmine;
  • tugiisikuga töötamine;
  • tööandjale tööturukoolituse hüvitamine.

Loomulikult saate kasutada ka kõiki teisi meie teenuseid: töövahendus, nõustamine tööotsingutel, tööpraktika, koolitus jt. Selle, millised teenused teid kõige paremini aitaksid, aitab välja selgitada teie konsultant töötukassas. 


Aitame suhelda tööandjaga

Kui vajate puude või pikaajalise tervisehäire tõttu tööandjaga suhtlemisel tuge (näiteks suhtlete viipekeeles, mida tööandja ei valda), abistab teid juhtumikorraldaja, kes vajadusel korraldab asjakohase teenuse osutamise (nt viipekeele tõlketeenus).

 

Kohandame tööruumid ja -vahendid

Kui olete puude või pikaajalise tervisehäirega ja ei saa selle tõttu asuda tööle või teha oma tänast tööd tööandja ruumides ja ettenähtud töövahenditega, aitame teie tööandjal tööruumid ja  töövahendeid teile ligipääsetavaks ja kasutatavaks muuta. Hüvitame teie tööandjale tehtud kohanduse mõistlikust maksumusest

  • kuni 75%, kui te juba töötate;
  • 50-100% teie töölevõtmisel, kui olete eelnevalt töötuna arvel või koondamisteate saanud tööotsija.

Kohanduse kulud hüvitatakse teie tööandjale siis, kui sõlmitud tööleping või teenistussuhe on tähtajatu või asute tööle või teenistusse vähemalt kolmeks aastaks. 

Füüsilisest isikust ettevõtjale hüvitame kohandamise kulud, kui ta on registreeritud äriregistris tähtajatult või tähtajaga vähemalt kolm aastat ning tegevus füüsilisest isikust ettevõtjana ei ole peatatud. 

Hüvitist saab taotleda üks kord kolme aasta jooksul ühe töötaja kohta.


Anname tasuta kasutada tehnilise abivahendi 

Kui te vajate puude või pikaajalise tervisehäire tõttu tööülesannete täitmiseks abivahendit, anname selle tasuta kasutusse. Abivahendi saate enda kasutusse maksimaalselt kolmeks aastaks, vajadusel pikendame lepingut. 


Leiame tugiisiku, kes aitab teil töökohal kohaneda ja ülesannetega toime tulla 

Kui vajate tööle asumisel rohkem abi ja juhendamist, pakume teile tugiisiku abi. Tugiisik aitab teil töökoha ja ülesannetega kohaneda ja toime tulla. Kokkuleppel tööandjaga korraldab ja hüvitab töötukassa tugiisiku teenused kuni üheks aastaks. Tugiisikuga töötamise teenust osutame puude või pikaajalise tervisehäirega töötule või koondamisteate saanud tööotsijale, sotsiaalse erivajadusega, sõltuvusprobleemiga või pikaajalisele töötule. Teenust osutame kuni 1000 tundi aastas. Lühema kui 12-kuulise lepingu puhul vähendatakse tugiisikuga töötamise tundide arvu järgmist valemit kasutades: 1000/12 x tähtajalise lepingu kestus kuudes. 

Kui teie töö- või teenistussuhe on tähtajatu, saate tugiisikuga töötamise teenust kasutada kuni ühe aasta.. Tähtajaline töösuhe peab tugiisiku teenuse kasutamiseks kestma vähemalt kuus kuud.

Kui vajadus tugiisiku järele tekib töötamise ajal, saame teenust osutada vaid tähtajatu töösuhte korral.

Tugiisikuga töötamise teenuse osutamise eest makstav tasu kehtestatakse riigieelarvega. Praegu on see 2.78 eurot tunnis.

Tööruumide ja -vahendite kohandamist, abivahendi tasuta renti ja tugiisikuga töötamist pakume vajadusel ka juba töötavatele puudega või pikaajalise tervisehäirega inimestele.    
 

Hüvitame tööandjale ümber- või täiendõppe kulud

Kui te ei ole pikka aega oma tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu toime tulnud ning tööandja on valmis teile pärast ümber- või täiendusõppe läbimist teist tööd pakkuma, hüvitab töötukassa tagantjärele 50% ulatuses (kuid mitte rohkem, kui 1250 eurot) tööandjale teie koolituse kulud.


 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png