Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abi pereliikme hooldajale / lapsevanemale

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 31.12.2015

Kui te olete töötuna arvele võetud ning ei saa osaleda tööturuteenusel või asuda tööle seetõttu, et kasvatate kuni seitsmeaastast last (k.a) või hooldate eakat lähisugulast või puudega inimest, saab töötukassa vajaduspõhiselt hüvitada teile hooldamise või hoiuga seotud (edaspidi  - hooldusteenuse) kulud. 

Hooldusteenuse kulu hüvitatakse vajadusel iga tööturuteenusel osaletud päeva eest või töötamise esimesel kolmel kuul iga töötatud päeva eest. 

Hüvitame kuni 16 eurot päevas ühe hooldatava kohta. Kui hooldusteenuse kulu sisaldab kohatasu (näiteks lastehoiutasu), hüvitame  kuni 352 eurot kuus ühe hooldatava kohta. Põhjendatud vajaduse korral (näiteks hooldatava erivajadused), võib hüvitis olla ka suurem. 

Valla- või linnavalitsustel on kohustus tagada lasteaiakoht kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on valla või linna haldusterritooriumil (Koolieelse lasteasutuse seadus § 10 lg 1). Kindlasti uurige hooldusteenuse kulu hüvitamise võimalusi ka kohalikust omavalitsusest. 

Kui te juba saate sarnast hüvitist kohalikult omavalitsuselt (näiteks koduse mudilase toetus, lastehoiutoetus), hüvitab töötukassa teile hooldusteenuse kulu selles osas, mida kohalik omavalitsus ei hüvita. 

Täpsemat teavet saate oma konsultandilt.   

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

Töötukassa teenused on vajaduspõhised. See tähendab, et hooldusteenuse kulu hüvitame vaid juhul, kui see on teie töölesaamiseks või teenusel osalemiseks vältimatult vajalik. Teenuse vajaduse üle otsustab teie konsultant koostöös teiega.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png