Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Ajutiselt töötamine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 16.09.2015

Registreeritud töötuna peate teavitama töötukassat kohe, kui asute tööle, õppima, ajateenistusse, teile määratakse ennetähtaegne vanaduspension või mõnel muul põhjusel tuleks teie töötuna arvelolek lõpetada. Teavitamata jätmine võib tuua kaasa selle, et töötukassa pakub teile teenuseid või maksab hüvitist, millele teil enam pole õigust ning oleme hiljem sunnitud alusetult saadud summad (sh teenuseosutajale makstud tasu) tagasi nõudma.

Juhul, kui plaanite töötuna arveloleku ajal teha ajutist või lühiajalist tööd, teavitage oma konsultanti ajutise töötamise alguskuupäevast. Ajutiseks või lühiajaliseks tööks loetakse ka ühepäevast töötamist. Kui ajutine või lühiajaline töö lõpeb ning te kohe püsivat tööd ei leia, saate end uuesti töötu või tööotsijana arvele võtta. 

Täpsemat infot küsige oma konsultandilt või töötukassa tasuta infotelefonilt 15501.

Kui teete ajutist või lühiajalist tööd, lõpetatakse teile sel ajal ka töötuskindlustushüvitise või töötutoetuse maksmine.

Kui töötuskindlustushüvitise maksmine lõpetatakse enne määratud hüvitise perioodi lõppu, kehtivad kasutamata jäänud töötuskindlustushüvitise päevad 12 kuu jooksul pärast esmase hüvitise arvestamise alguse päeva. 

Näiteks kui teile määrati töötuskindlustushüvitis alates 20.detsembrist 2012 ja hüvitise maksmine lõpetati 24.märtsil 2013, kuna läksite ajutisele tööle, kehtivad teie kasutamata jäänud hüvitise päevad kuni 20.detsembrini 2013.

Hüvitise korduval taotlemisel ei pea olema uuesti kogutud 12-kuulist töötuskindlustusstaaži ning hüvitist makstakse nende päevade eest, mis jäid eelmisel korral kasutamata.

Hüvitise korduval taotlemisel:

  • peate end töötukassas uuesti arvele võtma 12 kuu jooksul pärast esmase hüvitise arvestamise alguse päeva;
  • peate olema kahe töötuna arveloleku vahelisel ajal töötanud töölepingu või võlaõigusliku lepingu alusel, olnud avalikus teenistuses või aja-, asendus- või reservteenistuses;
  • teie viimane töö- või teenistussuhe ei tohi olla lõppenud poolte kokkuleppel, töötaja algatusel või töötaja süütegude tõttu.


Kui töötutoetuse maksmine lõpetatakse ennetähtaegselt ajutisele tööle asumise tõttu ja te tulete uuesti töötuna arvele vähem kui 12 kuud pärast eelmist töötuna arvelevõtmist, on teil õigus saada töötutoetust kuni algselt määratud töötutoetuse perioodi lõpuni, kui olete

  • vahepealsel ajal töötanud, olnud avalikus teenistuses või aja-, asendus- või reservteenistuses või tegutsenud füüsilisest isikust ettevõtjana ning
  • vastate muudele töötutoetuse saamise tingimustele.


Täpsemat infot küsige oma konsultandilt või töötukassa infotelefonilt 15501.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

Ajutiseks töötamiseks loetakse ka ühepäevast töötamist. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)