Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

EGF meetmed Ida-Virumaal

Prindi

Lisatud 02.02.2017 | Uuendatud 24.10.2017

Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi (EGF) meetmed Ida-Virumaa suurkoondamiste käigus töö kaotanutele

Töötukassa pakub Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi (EGF) toel järgmistest ettevõtetest ja nende tütarettevõtetest – AS Eesti Energia, AS Nitrofert, AS Viru Keemia Grupp – ajavahemikul 01.08.2015–01.05.2016 koondamise tõttu töö kaotanud inimestele järgmisi täiendavaid meetmeid:

 • keelekoolitus
 • erialakoolitus
 • kutse- või pädevuseksami sooritamise kulude hüvitamine
 • tööklubi
 • tööpraktika
 • mobiilsustoetus
 • nõustamisteenused

Meetmeid osutame kuni 01.07.2018. Kui olete juba asunud vähemalt kaks aastat kestvasse tasemeõppesse, maksame tasemeõppe toetust kuni 31.12.2018.

 • Keelekoolitus

Pakume võimalust õppida erineva keeleoskustaseme kursustel. Kursustel saavad osaleda ka töötavad inimesed ja vajadusel saab osaleda mitmel kursusel kuni keeleoskus on omandatud.

 • Erialakoolitus

Kui töö leidmine eeldab uute teadmiste või oskuste omandamist, pakume võimalust osaleda erialakoolitusel. Kui teil on vaja tööle asumiseks täiendada oma oskusi, pöörduge palun lähimasse töötukassa büroosse. Juhul, kui olete töötuna registreeritud, maksame teile nii keele- kui erialakoolitusel osalemise ajal stipendiumi ning sõidu- ja majutustoetust.

 • Kutse- või pädevuseksami sooritamise kulude hüvitamine

Kui tööle asumiseks on vajalik kutse- või pädevuseksami sooritamine, tasume selle kulu teie eest. Juhul, kui olete töötuna registreeritud, maksame teile eksamil osalemiseks sõidu- ja majutustoetust.

 • Tööklubi

Kui töö leidmiseks on tarvis arendada tööotsimiseks vajalikke teadmisi ja oskusi, pakume võimalust osaleda tööklubis, kus juhendame teie tööotsinguid ning valmistame ette tööeluks. Juhul, kui olete töötuna registreeritud, maksame teile tööklubis osalemiseks sõidu- ja majutustoetust.

 • Tööpraktika

Kui teil pole nõutavat töökogemust ja töölesaamiseks on vajalik praktiline väljaõpe tööandja juures kohapeal, aitame teil leida sobiva praktikakoha. Juhul, kui olete töötuna registreeritud, maksame teile praktikal osalemise ajal stipendiumi ning sõidu- ja majutustoetust.

 • Mobiilsustoetus

Kui olete töötuna registreeritud ja leiate töö, mis asub teie kodust vähemalt 20 kilomeetri kaugusel, on teil võimalik taotleda kuni 6 kuu vältel mobiilsustoetust. Toetust maksame 0,10 eurot kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 300 eurot kuus. Toetuselt arvestatakse maha tulumaks. Mobiilsustoetuse taotlemiseks tuleb teil esitada töötukassale avaldus enne töösuhte alguskuupäeva. Avalduse vormini jõuate järgneval viitel klõpsates: avaldus mobiilsustoetuse taotlemiseks või saate büroost kohapealt.

 • Nõustamisteenused

Pakume vajadusel võimalust osaleda psühholoogilisel- ja võlanõustamisel, kus nõustaja aitab leida lahendusi ja planeerida tegevusi erinevate olukordade lahendamiseks. Juhul, kui olete töötuna registreeritud, maksame teile teenusel osalemise ajal sõidu- ja majutustoetust.

Meetmete täpsemate tingimuste kohta saate infot EGF teenusekonsultandilt

​pöördudes teile sobivasse töötukassa büroosse, mille kontaktandmed leiate siit: töötukassa esindused või helistades infotelefonil 15501.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png