Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööpraktika

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 29.12.2015

Tööpraktika annab teile töö leidmiseks vajaliku praktilise töökogemuse ning täiendab töölesaamiseks vajalikke ametialaseid teadmisi ja oskuseid. Tööpraktika vajaduse üle otsustate koos töövahenduskonsultandi või juhtumikorraldajaga, võttes arvesse teie varasema töökogemuse, oskused, teadmised ja töösoovid. 

Kindlasti on praktika vajalik, kui olete aktiivselt tööd otsinud ning selle käigus selgub, et teil pole nõutavat töökogemust või teie ametialased teadmised ja oskused vajavad täiendamist. Praktika eelduseks on, et vajalikke oskuseid-teadmisi või kogemust on võimalik omandada lühiajalise praktilise väljaõppega. 

Kui olete oma konsultandiga tööpraktika vajaduses kokku leppinud, võite otsida praktikakoha ise või aitame teil selle leida. Praktikakoha sobivust hindab töötukassa tööandjate konsultant, kes määrab ka praktika kestuse, lähtudes töökoha nõuetest ja teie vastavusest neile. Praktika võib kesta kuni 4 kuud, kuid enamasti saab vajalikud oskused ja teadmised omandada lühema aja jooksul.

Tööpraktikale minnes on teil kohustus 

  • osaleda praktikal vastavalt kokkuleppele töötukassa ja tööandjaga;
  • pidada õpitud oskuste ja tööülesannete kohta praktikapäevikut ja esitada see töötukassale hiljemalt iga kuu 5. kuupäevaks;
  • mõjuval põhjusel (näiteks haiguse tõttu) puudumisest viivitamatult teavitada nii tööandjat kui oma konsultanti;
  • pöörduda kokkulepitud ajal konsultandi juurde vastuvõtule. 

Praktikal osalemisest keeldumist või selle põhjuseta katkestamist loetakse individuaalse tööotsimiskava täitmisest keeldumiseks, millega võib kaasneda töötuskindlustushüvitise või töötutoetuse maksmise lõpetamine või töötuna arveloleku lõpetamine.

Praktikal osaletud päevade eest maksab töötukassa teile stipendiumi 3.84 eurot päevas ning sõidutoetust 10 senti kilomeetri eest, kuid mitte rohkem, kui 26 eurot päevas.

Tööandjale maksame teie praktika juhendamise eest juhendajatasu. Toetusi makstakse osavõtulehe alusel, millel praktikant kinnitab oma allkirjaga praktikal osalemist. Vanaduspensioniealisele teenusel osalejale stipendiumi ning sõidu- ja majutustoetust ei maksta.


Vanaduspensioniealisele tööotsijale osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel. 

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)