Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötuna arvelevõtmine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 16.01.2017

Registreeritud töötu on inimene, kes ei tööta, on töötukassas arvele võetud ja otsib tööd.

Kui olete töötuna arvele võetud, aitame teil

  • leida tööpakkumisi ja sobivat tööd;
  • täiendada tööotsinguteks vajalikke oskusi;
  • koostada individuaalse tööotsimiskava;
  • analüüsida tööotsimisel ja  tööle asumisel tekkida võivaid probleeme;
  • selgitada välja tööle saamiseks vajalikud tugiteenused.

Töötuna arvelevõtmiseks:

  • Esitage avaldus portaali iseteeninduse kaudu. Seda saate teha, kui vajutate järgnevale lingile: töötuna arvelevõtmine. Iseteeninduse kaudu avalduse esitamiseks tuleb ID- kaardi või Mobiili-IDga sisse logida
  • Või pöörduge isiklikult sobivasse töötukassa osakonda konsultandi vastuvõtule ning võtke kaasa kehtiv isikut tõendav dokument. 

Teil on õigus esitada töötuna arvelevõtmise avaldus ka siis, kui teie töösuhte lõpetamisega seotud asjaolud on vaidlustamisel või menetlemisel töövaidluskomisjonis või kohtus.

Kui teile on määratud eestkostja või olete alaealine, on teie töötuna arvelevõtmiseks ning tööotsinguid toetavate teenuste vahendamiseks vaja eestkostja või vanema/seadusliku esindaja nõusolekut. Selleks palume täita eestkostja või vanema/seadusliku esindaja nõusoleku vormi. Vormid leiate paremalt infokastist. Eestkoste puhul tuleb lisaks esitada kohtumäärus teovõime piiramise kohta ning tulla koos eestkostjaga töötukassa esindusse.  


Kui soovite taotleda töötuskindlustushüvitist, esitage avaldus töötukassa esinduses või iseteeninduse kaudu, vajutades järgnevale lingile: töötuskindlustushüvitise avalduse esitamine

Kui soovite taotleda töötutoetust, esitage avaldus töötukassa esinduses või iseteeninduse kaudu, vajutades järgnevale lingile: töötutoetuse avalduse esitamine

Teie töötuna arvelevõtmiseks küsib konsultant teilt asjakohased andmed ning sisestab need töötukassa infosüsteemi. 30 päeva jooksul pärast töötuna arvelevõtmist koostate koos töötukassa konsultandiga individuaalse tööotsimiskava.

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima.

 

       

 

Oli teile sellest lehest abi?


Mõisted
Individuaalne tööotsimiskava
Isikut tõendavad dokumendid
Töötu
Tööotsija
Koondamisteatega tööotsija
Kas teadsite, et ...

teie konsultant võib teid nõustamisele kutsuda ka sagedamini, kui kord kuus, kui see on vajalik tõhusama koostöö ja teie kiirema töölesaamise huvides. 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele  Bännerile klikates jõuate minukarjäär.ee lehele, kust saate lugeda erinevatest võimalustest oma karjääri muutmiseks või edendamiseks  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png