Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Välismaal töötamine ja Euroopa töövahenduse teenused (EURES)

Prindi

Lisatud 18.09.2013 | Uuendatud 17.12.2015

Üks Euroopa Liidu põhimõtteid on töötajate vaba liikumine – see õigus on jäädvustatud ka Euroopa Liidu aluslepingutesse.

Igal Euroopa Liidu kodanikul on õigus elada, töötada, otsida tööd ja jääda pensionile mis tahes Euroopa Liidu 28 riigis. Euroopa Liidu töötajate vaba liikumise eeskirjad kehtivad ka Euroopa Majanduspiirkonna riikides (Islandil, Liechtensteinis ja Norras).

EURES (European Employment Services) on 1993. aastal loodud töötajate vaba liikumise põhimõtet toetav koostöövõrgustik, kuhu lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele kuuluvad ka Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigid ning Šveits. Võrgustiku 32 riigis töötab üle 850 EURES nõustaja, kes jagavad teavet vabade töökohtade, elamis- ja töötingimuste ning turvaliste tööotsingute kohta kõigis võrgustikku kuluvates riikides. 

Eestis koordineerib EURES tegevusi Eesti Töötukassa. Meie esindustes töötab viis EURES nõustajat, kes tegelevad igapäevaselt tööotsijate ja tööandjate nõustamisega. EURES nõustajad töötavad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. 

Esmane info EURES teenustest on kättesaadav ka kõigis töötukassa osakondades ning infotelefonil 15501. 

Kui soovite minna tööle mõnda teise Euroopa riiki, tutvuge EURESe rahvusvahelise tööotsinguportaaliga, kust leiate 32 riigi tööpakkumisi, saate soovi korral teha endale kasutajakonto ning luua portaalis oma CV. Samuti tuleks tutvuda võimalike sihtkohariikide töö- ja elutingimustega – kogu tarviliku info leiate EURES Eesti portaalist.   Kui teil tekib täiendavaid küsimusi, võtke julgesti ühendust teile sobiva piirkonna EURES nõustajatega, kelle kontaktid leiate: www.eures.ee/kontakt.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

EURES portaalis on praegu üle 3 miljoni tööpakkumise. Portaali on sisestatud rohkem kui 400 000 CVd ning seda kasutab üle 13 000 registreeritud tööandja. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)