Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kuidas „Minu esimene töökoht“ toetust taotleda?

Prindi

Lisatud 06.01.2015 | Uuendatud 03.05.2021

Toetust on võimalik taotleda, kui olete  vabale töökohale leidnud kandidaadi, kes vastab „Minu esimese töökoha“ toetuse tingimustele.

Kui kasutate uue töötaja leidmisel töötukassa abi, saate iseteeninduses töökuulutuse sisestamisel teada anda valmisolekust tööle võtta ka erialaste oskuste ja töökogemuseta noor (töötukassa iseteeninduses tööpakkumise sisestamiseks peate olema tööandja rollis sisse loginud).

Kui vabale töökohale on sobiv inimene leitud, toimub toetuse taotlemine sarnaselt palgatoetuse taotlemisega. Töötukassale peate esitama sama avalduse, mille palgatoetuse taotlemiselgi, märkides avaldusel, et soovite võtta tööle "Minu esimene töökoht" toetuse tingimustele vastava noore.

Palgatoetuse avaldusel olev eeldatav kuutasu (bruto) on palgatoetuse korral siduv ja toetust makstakse sellest summast 50%. Kui on võimalik, et palk palgatoetuse perioodi jooksul näiteks peale katseaega muutub, soovitame panna eeldatava kuutasu reale maksimaalse võimaliku tasu.

Näited isiku kohta, kes sobib „Minu esimene töökoht“ palgatoetuseks:

Näide 1:

Noor töötas töötuna arvele tulekule eelneva 3 kuu jooksul käsunduslepinguga 22 päeva ühes ettevõttes ja viimase kolme aasta jooksul on kokku töötanud 7 kuud erinevate tööandjate juures.

Näide 2:

Noor võttis ennast töötuna arvele ja ei ole viimase 3 kuu jooksul üldse töötanud ning kokku on üldse töötanud 1 aasta ja 10 kuud (vähem kui 2 aastat).

Näide 3:

Noor töötas 6 kuud (rohkem tal töökogemust ei ole) ja on töötukassas arvel olnud juba 2,5 kuud. Kuna viimase 3 kuu jooksul oli noor kokku töötanud 0,5 kuud, siis ta sobib noore palgatoetuseks.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)