Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Teenused

Prindi

Lisatud 15.05.2013 | Uuendatud 23.10.2013

Sellelt lehelt leiate töötukassa teenuste ülevaate tähestikulises järjekorras. 

Abi pereliikme hooldajale / lapsevanemale

Kui te olete töötuna arvele võetud ning ei saa osaleda tööturuteenusel või asuda tööle seetõttu, et kasvatate kuni seitsmeaastast last (k.a) või hooldate eakat lähisugulast või puudega inimest, saab töötukassa vajaduspõhiselt hüvitada teile hooldamise või hoiuga seotud (edaspidi  - hooldusteenuse) kulud. 

Avalik töö

Avalik töö on ajutine tasuline töö, mis ei eelda töötult kutse-, eri- ega ametialast ettevalmistust. Avalikku tööd võib korralda kohalik omavalitsus, mittetulundusühing või sihtasutus.

Koolitused

Tööturukoolituse eesmärk on anda töölesaamiseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Koolitusel saate osaleda, kui olete koos oma konsultandiga jõudnud järeldusele, et tööle saamiseks on teil vaja omandada uusi teadmisi ja oskusi või täiendada olemasolevaid.

Mobiilsustoetus

Kui te olete olnud töötuna arvel järjest 6 kuud või kauem ning leiate töökoha, mis asub kodust kaugemal kui 30 km (va Tallinna linnapiirkond, vt märkust*), saab töötukassa maksta teile kodust kaugemale tööle asumiseks mobiilsustoetust. 

Noorele

Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu. 

Nõustamine koondamisel

Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel. 
Lisaks koondatavatele nõustame ja toetame koondavat tööandjat, jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme. 

Nõustamisteenused

Töötukassa pakub teile erinevaid nõustamisteenuseid. Valides vasakpoolsest menüüst huvipakkuva teenuse, saate selle kohta täpsemalt lugeda. 

Nõustamisteenuseid võimaldame registreeritud töötutele ning koondamisteate saanud tööotsijatele. Kui soovite minna nõustaja vastuvõtule, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.

Proovitöö

Proovitöö annab võimaluse teile pakutaval töökohal töötamist eelnevalt proovida. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat on sobiv. 

Talgutöö

Talgud ehk vana komme ühiselt tööd teha on ka tänapäeval au sees - tore ühine ettevõtmine millegi ärategemiseks. Talgutöö raames võib teha kõiksugu tegevusi, mida külas, linnas või oma kodukandis parasjagu vaja on teha.

Tööharjutus

Tööharjutus aitab tööharjumust taastada, hoida või ka esmast tööharjumust kujundada. 
Tööharjutuse eesmärk on kliendi motivatsiooni, enesekindluse ja sotsiaalse kaasatuse suurendamine, samuti ülevaate andmine tööturu hetkeolukorrast ja töövõimalustest ning inimese toetamine tööotsingutel. Tööharjutus koosneb grupitööst ja praktilistest tegevustest.

Tööklubi

Tööklubi eesmärk on valmistada osalejat ette tööotsimiseks ja tööeluks, anda ülevaade tööturuolukorrast ja töövõimalustest juhendatud klubilise tegevuse vormis. Tööklubis osalemine võimaldab jagada kogemusi ning saada tuge samas olukorras olijatelt ja juhendajalt.

Tööpraktika

Tööpraktika eesmärk on anda teile töö leidmiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööle saamiseks vajalikke ametialaseid teadmisi ja oskuseid tööandja juures. Tööpraktika vajaduse üle otsustate koos töövahenduskonsultandi või juhtumikorraldajaga, võttes arvesse teie varasema töökogemuse, oskused, teadmised ja töösoovid. 

Vabatahtlik töö

Vabatahtlik töö soodustab teie töölesaamist: aitab valmistada ette tööeluks, annab uusi kogemusi, teadmisi ja oskusi ning aitab tekitada või säilitada tööharjumust.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Klõps pildil viib uue eakuse rahvakogu 16.11 toimuva seminari lehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png