Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Teenused

Prindi

Lisatud 15.05.2013 | Uuendatud 28.12.2017

Sellelt lehelt leiate töötukassa teenuste ülevaate tähestikulises järjekorras. 

Karjääriteenused

Mis on karjääriteenused?

Karjääriteenused on karjääriinfo vahendamine ja karjäärinõustamine. Karjääriteenuste peamine eesmärk on inimeste toetamine läbimõeldud valikute tegemisel hariduses ja tööelus. Karjäärispetsialistiga saab kohtuda nii personaalselt kui koos teistega grupis.

Kui soovite saada personaalset tuge karjääri kujundamiseks, planeerimiseks, enda tundmaõppimiseks, kandideerimisvestluseks valmistumisel või informatsiooni õppimis- või tööturuvõimaluste kohta,  siis on selleks sobiv individuaalne karjääriteenus.

Koolitused

Tööturukoolitusel saate osaleda, kui teil pole erialaseid oskusi või need vajavad täiendamist, teie eesti keele oskus või digioskused on napid ning nõustamisel on selgunud, et tööle saamine eeldab uute teadmiste või oskuste omandamist või olemasolevate täiendamist.

Mobiilne nõustamine MOBI

Eesti Töötukassa mobiilne nõustamine ehk MOBI käib kõigis Eesti maakondades soovijatele tööotsinguteks vajalikku infot ja teadmisi jagamas. Teeme mobiilset nõustamist piirkondades, kus tööturu- ja karjääriinfole ligipääs võib olla raskendatud. MOBIdel on oodatud osalema kõik inimesed. Oma teemadevalikul keskendume spetsiaalselt ka noortele, sh kutse- ja kõrgkoolides õppijatele ning vähenenud töövõimega inimestele (noorte puhul ka nende vanematele). 

Noorele

Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu. 

Nõustamine koondamisel

Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel. 
Lisaks jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme. 

Nõustamisteenused

Töötukassa pakub teile erinevaid nõustamisteenuseid. Valides vasakpoolsest menüüst huvipakkuva teenuse, saate selle kohta täpsemalt lugeda. 

Nõustamisteenuseid võimaldame registreeritud töötutele ning koondamisteate saanud tööotsijatele. Kui soovite minna nõustaja vastuvõtule, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.

Proovitöö

Proovitöö annab võimaluse teile pakutaval töökohal töötamist eelnevalt proovida. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat on sobiv. 

Tööharjutus

Tööharjutus on mõeldud teile, kui:

  • olete pikalt töölt eemal viibinud või teil ei ole varasemat töötamise kogemust,
  • tunnete, et motivatsioon tööotsingutega tegeleda on langenud,
  • tahate arendada meeskonnatöö- ja suhtlemisoskuseid,
  • soovite suurendada motivatsiooni, enesekindlust ja sotsiaalset kaasatust,
  • soovite rohkem teada saada iseenda võimete ja oskuste ning kandideerimise protsessi kohta,
  • olete valmis jätkama töötukassa poolt pakutavatel teistel teenustel või sisenema tööturule.

Tööklubi

Tööklubisse on oodatud kõik, kes soovivad saada teadmisi tööturust, kandideerimisprotsessist ja töötamisega kaasnevatest õigustest ning kohustustest.

Tööpraktika

Tööpraktika eesmärk on anda teile töö leidmiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööle saamiseks vajalikke ametialaseid teadmisi ja oskuseid tööandja juures. Tööpraktika vajaduse üle otsustate koos töövahenduskonsultandi või juhtumikorraldajaga, võttes arvesse teie varasema töökogemuse, oskused, teadmised ja töösoovid. 

Vabatahtlik töö

Kui soovite saada uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi, siis on üheks võimaluseks vabatahtlikul tööl osalemine.

Vabatahtlik töö on hea võimalus olla aktiivne ning anda oma panus ühiskonna ja kogukonna arengusse. Vabatahtlik töö aitab omandada erinevaid teadmisi, oskusi ja kogemusi, mis toetaksid teie tööotsinguid. Lisaks on see hea võimalus lähemalt tundma õppida erinevaid töövaldkondi. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)