Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Teenused

Prindi

Lisatud 15.05.2013 | Uuendatud 28.12.2017

Sellelt lehelt leiate töötukassa teenuste ülevaate tähestikulises järjekorras. 

Karjääriteenused

Mis on karjääriteenused?

Karjääriteenused on karjääriinfo vahendamine ja karjäärinõustamine. Karjääriteenuste peamine eesmärk on inimeste toetamine läbimõeldud valikute tegemisel hariduses ja tööelus. Karjäärispetsialistiga saab kohtuda nii personaalselt kui koos teistega grupis.

Kui soovite saada personaalset tuge karjääri kujundamiseks, planeerimiseks, enda tundmaõppimiseks, kandideerimisvestluseks valmistumisel või informatsiooni õppimis- või tööturuvõimaluste kohta,  siis on selleks sobiv individuaalne karjääriteenus.

Arengutreening

Vastavalt Vabariigi Valitsuse 19.11.2020 määrusele nr 87 Tööhõiveprogramm 2021-2023, pakub töötukassa alates 1. juulist 2021 arengutreeningu teenust.

Teenuse sihtrühm on registreeritud töötud, kes enne töötuna arvelevõtmist tegutsesid ettevõtte või asutuse juhina. Teenusel osalemine lepitakse kokku tegevuskavas.

Koolitused

Tööturukoolitusel saate osaleda, kui teil pole erialaseid oskusi või need vajavad täiendamist, teie eesti keele oskus või digioskused on napid ning nõustamisel on selgunud, et tööle saamine eeldab uute teadmiste või oskuste omandamist või olemasolevate täiendamist.

Mobiilne nõustamine MOBI

Eesti Töötukassa mobiilne nõustamine ehk MOBI käib kõigis Eesti maakondades soovijatele tööotsinguteks vajalikku infot ja teadmisi jagamas. Teeme mobiilset nõustamist piirkondades, kus tööturu- ja karjääriinfole ligipääs võib olla raskendatud. MOBIdel on oodatud osalema kõik inimesed. Oma teemadevalikul keskendume spetsiaalselt ka noortele, sh kutse- ja kõrgkoolides õppijatele ning vähenenud töövõimega inimestele (noorte puhul ka nende vanematele). 

Noorele

Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu. 

Nõustamine koondamisel

Nõustamise eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel.

Kui olete saanud koondamisteate või info, et tööandja plaanib teid koondada ja teil tekib küsimusi, siis soovitame  osaleda töötukassa veebiseminaril "Kui mind ootab ees koondamine“.

Veebiseminarid toimuvad  MS Teams´i vahendusel eesti ja vene keeles kaks korda kuus kestusega ca 1 tund. Osalemiseks on vajalik internetiühendusega arvuti ja e-posti aadress. Osalemine kõigile tasuta.

Millest räägime?

Nõustamisteenused

Töötukassa pakub teile erinevaid nõustamisteenuseid. Valides vasakpoolsest menüüst huvipakkuva teenuse, saate selle kohta täpsemalt lugeda. 

Nõustamisteenuseid võimaldame registreeritud töötutele ning koondamisteate saanud tööotsijatele. Kui soovite minna nõustaja vastuvõtule, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.

Proovitöö

Proovitöö annab võimaluse teile pakutaval töökohal töötamist eelnevalt proovida. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat on sobiv. 

Tööharjutus

Tööharjutus on mõeldud teile, kui:

  • olete pikalt töölt eemal viibinud või teil ei ole varasemat töötamise kogemust,
  • tunnete, et motivatsioon tööotsingutega tegeleda on langenud,
  • tahate arendada meeskonnatöö- ja suhtlemisoskuseid,
  • soovite suurendada motivatsiooni, enesekindlust ja sotsiaalset kaasatust,
  • soovite rohkem teada saada iseenda võimete ja oskuste ning kandideerimise protsessi kohta,
  • olete valmis jätkama töötukassa poolt pakutavatel teistel teenustel või sisenema tööturule.

Tööklubi

Tööklubisse on oodatud kõik, kes soovivad saada teadmisi tööturust, kandideerimisprotsessist ja töötamisega kaasnevatest õigustest ning kohustustest.

Tööpraktika

Tööpraktika eesmärk on anda kliendile tööle saamiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööandja juures oma ametialaseid oskuseid ja teadmisi. Tööpraktikale suunamisel võtame arvesse kliendi varasemat töökogemust, oskuseid ja teadmisi, tööotsimise tulemusi ning töösoove.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)