Teenused
Sellelt lehelt leiate töötukassa teenuste ülevaate tähestikulises järjekorras.
Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde
Sellelt lehelt leiate töötukassa teenuste ülevaate tähestikulises järjekorras.
Kui soovite leida tööd ja töötada, kuid vajate selleks vähenenud töövõime tõttu abi, saab töötukassa just teile mõeldud teenustega abiks olla.
Ettevõtluse alustamise toetus on rahaline abi (praegu kuni 4474 eurot), mille eesmärk on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist.
Karjääriteenused on karjääriinfo vahendamine ja karjäärinõustamine, mida töötukassa pakub kõikidele soovijatele töötukassa karjäärikeskustes ja väljaspool neid.
Tööturukoolitusel saate osaleda, kui teil pole erialaseid oskusi või need vajavad täiendamist, teie eesti keele oskus või digioskused on napid ning nõustamisel on selgunud, et tööle saamine eeldab uute teadmiste või oskuste omandamist või olemasolevate täiendamist.
Eesti Töötukassa mobiilne nõustamine ehk MOBI käib kõigis Eesti maakondades soovijatele tööotsinguteks vajalikku infot ja teadmisi jagamas. Teeme mobiilset nõustamist piirkondades, kus tööturu- ja karjääriinfole ligipääs võib olla raskendatud. MOBIdel on oodatud osalema kõik inimesed. Oma teemadevalikul keskendume spetsiaalselt ka noortele, sh kutse- ja kõrgkoolides õppijatele ning vähenenud töövõimega inimestele (noorte puhul ka nende vanematele).
Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.
Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel.
Lisaks jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme.
Töötukassa pakub teile erinevaid nõustamisteenuseid. Valides vasakpoolsest menüüst huvipakkuva teenuse, saate selle kohta täpsemalt lugeda.
Nõustamisteenuseid võimaldame registreeritud töötutele ning koondamisteate saanud tööotsijatele. Kui soovite minna nõustaja vastuvõtule, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.
Proovitöö annab võimaluse teile pakutaval töökohal töötamist eelnevalt proovida. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat on sobiv.
Tööharjutus on mõeldud teile, kui:
Tööklubisse on oodatud kõik, kes soovivad saada teadmisi tööturust, kandideerimisprotsessist ja töötamisega kaasnevatest õigustest ning kohustustest.
Tööpraktika eesmärk on anda teile töö leidmiseks vajalik praktiline töökogemus ning täiendada tööle saamiseks vajalikke ametialaseid teadmisi ja oskuseid tööandja juures. Tööpraktika vajaduse üle otsustate koos töövahenduskonsultandi või juhtumikorraldajaga, võttes arvesse teie varasema töökogemuse, oskused, teadmised ja töösoovid.
Kui soovite saada uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi, siis on üheks võimaluseks vabatahtlikul tööl osalemine.
Vabatahtlik töö on hea võimalus olla aktiivne ning anda oma panus ühiskonna ja kogukonna arengusse. Vabatahtlik töö aitab omandada erinevaid teadmisi, oskusi ja kogemusi, mis toetaksid teie tööotsinguid. Lisaks on see hea võimalus lähemalt tundma õppida erinevaid töövaldkondi.
Töötukassa pakub kõigile inimestele karjääriinfot, töövahendust, tööotsingu alast nõustamist (tööotsingu töötoas või tööklubis osalemine) ja karjäärinõustamist.
Kui olete vanaduspensioniealine, saate kasutada ka teisi töötukassa teenuseid. Seda juhul, kui te ei tööta ja registreerite end tööotsijana.
Üks Euroopa Liidu põhimõtteid on töötajate vaba liikumine – see õigus on jäädvustatud ka Euroopa Liidu aluslepingutesse.