Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Arengutreening

Prindi

Lisatud 17.06.2021 | Uuendatud 17.06.2021

Vastavalt Vabariigi Valitsuse 19.11.2020 määrusele nr 87 Tööhõiveprogramm 2021-2023, pakub töötukassa alates 1. juulist 2021 arengutreeningu teenust.

Teenuse sihtrühm on registreeritud töötud, kes enne töötuna arvelevõtmist tegutsesid ettevõtte või asutuse juhina. Teenusel osalemine lepitakse kokku tegevuskavas.

Arengutreeningu eesmärgiks on eneseteadlikkuse kasvatamine, muutuste käivitamine, selguse saamine tulevikuplaanide osas ning uute võimaluste ja vaatenurkade avastamine. Arengutreening on võimalus saada personaalset tuge kogemustega juhtimispraktikutelt. Arengutreening võib olla kasulik, kui klient soovib jätkata töötamist juhina ja analüüsida oma seniseid juhitöö kogemusi, väljakutseid ning arengusoove. Arengutreener (coach, koots) toetab juhte juhtimisalaste kompetentside arendamisel, oma juhtimiskogemuse analüüsimisel, arenguvajaduste kaardistamisel ning muutustega toimetulekul.

Töötukassa saab tasuda teenuse eest kahe aasta jooksul kuni 2500 eurot (koos käibemaksuga). Kui töötukassa on nimetatud perioodil teie eest koolituskulusid või arengutreeningu teenuse kulusid juba tasunud, on töötukassa poolt tasutav summa väiksem. Kui töötukassa poolt makstav summa ei ole teenuse eest tasumiseks piisav, võite teie ja teenuse osutaja puudujääva summa tasumises ise omavahel kokku leppida. Juhul kui te puudujäävat summat ei tasu, ei ole teenuse osutajal õigust selle tasumist töötukassalt nõuda ja töötukassa ei saa teile arengutreeningu teenusel osalemist võimaldada.

Kui teenusel osalemine on kokkulepitud on teil õigus

  • teenusel osalemise eest saada sõidu- ja majutustoetust;
  • jätkata arengutreeningu teenusel  osalemist ka pärast töötuna arveloleku lõppu, kui lõpetamise põhjuseks on: 
  1. vanaduspensioniikka jõudmine või ennetähtaegse vanaduspensioni määramine;
  2. tööle või avalikku teenistusse või muusse ametisse  asumine;
  3. aja-, asendus- või reservteenistuses osalemine;
  4. juht- või kontrollorgani liikme või füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine või füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses osalemine abikaasana;
  5. töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse väljamaksmine;
  6. õppima asumine.
Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)