Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Avalik ja talgutöö

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 19.04.2018

Kui soovite töötuna arveloleku ajal teha ajutist tasulist tööd, mis ei eelda kutse-, eri- ega ametialast ettevalmistust, siis uurige oma töötukassa konsultandilt avaliku töö teenuse kohta. 

Kui teile meeldib panustada kogukonna töösse, olla aktiivne ning leida uusi tuttavaid, siis on teil töötuna võimalus osa võtta talgutöö teenusest. Talgutöö teenust pakume „Teeme ära“ algatuse raames. Täpsemalt küsige teenuse tingimuste kohta oma töötukassa konsultandilt. 

Avalikul tööl osalemise eest makstakse teile tasu vähemalt tunnipalga alammääras ehk 2018. aastal 2,97 eurot tunnis ning tasu maksab avaliku töö korraldaja, kelleks üldjuhul on kohalik omavalitsus. Erinevalt muust töötamisest ei lõppe avalikul tööl osalemisel teie töötuna arvel olek.

Avalikku tööd saate teha kuni 10 tööpäeva ja 50 tundi kuus, ning mitte rohkem  kui 25 tundi nädalas. Kui avaliku töö korraldaja soovib teid tööle võtta pikemaks ajaks, tuleb sõlmida tööleping ning te peate töötukassat teavitama oma tööle asumisest.

Talgutöö raames võib teha kõiksugu tegevusi, mida külas, linnas või oma kodukandis parasjagu vaja teha on.

Talgutööl osalemise eest maksab töötukassa teile sõidu- ja majutustoetust. Maksmise aluseks on talgujuhi kinnitus teie osalemise kohta talgutööl osavõtulehe vormis. Küsige osavõtuleht kaasa oma konsultandilt.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png