Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kohaliku omavalitsuse teenused ja toetused

Prindi

Lisatud 05.09.2013 | Uuendatud 05.09.2013

Erivajadustega inimesed saavad elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest taotleda mitmeid igapäevaelu ja töötamist kergendavaid ja abistavaid teenuseid. 

  • Tugiisiku teenus. Tugiisiku peamine ülesanne on teie motiveerimine ja julgustamine. Kui vaja, siis ka juhendamine konkreetsete toimingute läbiviimisel (kodused tööd, asjaajamised jm) või tegevuste planeerimisel.
  • Isikliku abistaja teenus. Isiklik abistaja on palgaline töötaja, kes abistab teid igapäevastes tegevustes, millega te puude tõttu iseseisvalt toime ei tule. Isiklik abistaja lähtub oma töös konkreetselt teie erivajadustest ja tööjuhistest. Tema põhiülesandeks on teie abistamine liikumisel, eneseteenindamisel, spetsiifilistes toimingutes (lugemine, kirjutamine, kõnelemine jms).
  • Sotsiaaltransporditeenust vajate, kui te ei saa oma puude tõttu kasutada ühissõidukit või isiklikku sõiduautot tööl ja koolis käimiseks ning avalike teenuste kasutamiseks. Näiteks ei ole ühissõidukisse alati võimalik ratastooliga siseneda, liikumis- või nägemispuude tõttu ei pruugi olla võimalik isiklikku sõiduautot juhtida jms. Sotsiaaltransporditeenust saavad liikumis-, nägemis- ja vaimupuudega inimesed.
  • Eluruumi kohandamise teenus on vajalik, kui teil on raskusi kodus liikumise, suhtlemise või endaga toimetulekuga. Kodu kohandamine tähendab suuremaid või väiksemaid remonttöid, mis suurendavad iseseisvust ja vähendavad kõrvalabi vajadust. Tüüpilised lahendamist vajavad probleemid kodudes on tualettruumi ja vannitoa ning köögi ligipääsetavus, samuti kortermajadesse sisenemine ning väljumine.
  • Sotsiaalnõustamise teenus aitab ära hoida sotsiaalsete probleemide tekkimise ja abistab teid juba tekkinud probleemide lahendamisel. Teenuse osutamise käigus teavitatakse teid või teie perekonda sotsiaalsetest õigustest ja võimalikest sotsiaalsetest teenustest ja toetustest ning otsitakse koostöös lahendusi teie iseseisva toimetuleku parandamiseks.
  • Puudega inimese sõiduki parkimiskaart on teile ette nähtud, kui teil on liikumis- või nägemispuue. Kaarti saab taotleda ka ajutise liikumisvõime kaotuse korral. Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib parkimiskaardi olemasolul parkida avalikes tasulistes parkimiskohtades tasuta, peatuda asulas ja parkida peatumist või parkimist keelavate liiklusmärkide piirkonnas, parkida parkimist piiratud parkimisajaga parklas ettenähtust kauem ja õueala teel väljaspool parklat.


Valla- või linnavalitsus võib määrata ja maksta teile täiendavaid sotsiaaltoetusi kohaliku omavalitsuse eelarvest kohaliku omavalitsuse volikogu kehtestatud tingimustel ja korras. Täpsema informatsiooni saamiseks pöörduge elukohajärgse valla- või linnavalitsuse sotsiaalosakonda. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png