Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kohaliku omavalitsuse teenused ja toetused

Prindi

Lisatud 05.09.2013 | Uuendatud 20.03.2018

Erivajadustega inimesed saavad elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest taotleda mitmeid igapäevaelu ja töötamist kergendavaid ja abistavaid teenuseid. 

Koduteenuse raames abistatakse teid toimingutes, mida te terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda sooritada kõrvalabita, kuid mis on vajalikud kodustes tingimustes elamiseks, nagu kütmine, toiduvalmistamine, eluruumi ja riiete korrastamine ning väljaspool eluruumi toiduainete ja majapidamistarvete ostmine ja muu asjaajamine.

Tugiisik toetab teie iseseisvat toimetulekut olukordades, kus teil on vaja sotsiaalsete, majanduslike, psühholoogiliste või tervislike probleemide tõttu oma kohustuste täitmisel ja õiguste teostamisel olulisel määral kõrvalabi. Kõrvalabi seisneb juhendamises, motiveerimises ning teie suurema iseseisvuse ja omavastutuse võime arendamises.

Isikliku abistaja teenuse osutamise korraldab kohalik omavalitsus, kui vajate iseseisvaks toimetulekuks ja kõigis eluvaldkondades osalemiseks puude tõttu füüsilist kõrvalabi. Teenus sobib inimesele, kes on võimeline vastu võtma oma elukorraldust puudutavaid otsuseid ning selgelt ja arusaadavalt juhendama isiklikku abistajat asjaajamise korraldamisel. Isiklik abistaja ei aja teie eest asju üksinda, vaid tegutseb koos teiega.

Sotsiaaltransporditeenus – kui vajate töötamiseks, õppimiseks või avalike teenuste kasutamiseks transporti, kuid teie puue takistab isikliku või ühissõiduki kasutamist, aitab kohalik omavalitsus korraldada teie vajadustele vastava transpordi.

Eluruumi tagamise teenust saate kasutada, kui teil on puudest tingituna raskusi kodus liikumise, suhtlemise või endaga toimetulekuga. Kohalik omavalitsus abistab teid eluruumi kohandamisel või sobivama eluruumi saamisel. Kodu kohandamine tähendab suuremaid või väiksemaid remonttöid, mis suurendavad iseseisvust ja vähendavad kõrvalabi vajadust.

Puudega inimese sõiduki parkimiskaarti saate taotleda, kui teil on liikumis- või nägemispuue või ajutine liikumisvõime kaotus. Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib parkimiskaardi olemasolul parkida avalikes tasulistes parkimiskohtades tasuta, peatuda asulas ja parkida peatumist või parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas, parkida piiratud parkimisajaga parklas ettenähtust kauem ja õueala teel väljaspool parklat.

Valla- või linnavalitsus võib määrata ja maksta teile täiendavaid sotsiaaltoetusi kohaliku omavalitsuse eelarvest kohaliku omavalitsuse volikogu kehtestatud tingimustel ja korras. Täpsema informatsiooni saamiseks pöörduge elukohajärgse valla- või linnavalitsuse sotsiaalosakonda.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)