Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitused

Prindi

Lisatud 11.07.2013 | Uuendatud 26.05.2017

Tööturukoolituse eesmärk on anda töölesaamiseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Koolitusel saate osaleda, kui olete koos oma konsultandiga jõudnud järeldusele, et tööle saamiseks on teil vaja omandada uusi teadmisi ja oskusi või täiendada olemasolevaid.

Tööturukoolitust võimaldame teile, kui te otsite tööd ja olete töötukassas registreeritud

 • töötuna,
 • koondamisteatega tööotsijana või
 • vanaduspensioniealise tööotsijana, kes ei ole tööga hõivatud.

Tööturukoolitus

 • võib kesta ühest päevast kuni ühe aastani;
 • toimub Eestis;
 • korraldatakse koolitaja juures või kaugkoolitusena e-õppe vormis.


Koolitaja juures toimuv koolitus võib hõlmata nii teooriat kui  praktikat. Koolitusel toimuva praktika eest osalejale tasu ei maksta.  Tavaliselt toimub koolitus grupis.

E-õppes ehk kaugkoolitusel  kasutatakse koolitaja ja koolitatavate suhtlemiseks, kodutööde esitamiseks ning õppe- ja juhendmaterjalide jagamiseks veebipõhist õpikeskkonda. Töötukassa võimaldab e-õpet, mis sisaldab iseseisvate tööde esitamist ning koolitaja tagasisidet nendele. 

Koolitusvajadust hindate ja analüüsite koos konsultandiga. Jõudes järeldusele, et koolitus on vajalik, lepite kokku, millise valdkonna ja taseme koolitust te töölesaamiseks vajate.


Pärast koolitusvajaduse põhjendatuks hindamist saate konsultandilt info, kas  

 • teid suunatakse töötukassa poolt juba tellitud koolitusele või
 • saate koolituskaardiga valida vajaliku kursuse töötukassa kinnitatud koolitajate kõigile avatud koolituste hulgast või
 • tellitakse teie vajadustele vastav koolitus.


Kui meil on sobilik koolitus tellitud, teavitame teid selle algusest. Tellitud koolitused toimuvad tavaliselt 6-12 liikmelises grupis. Erialakoolituste sisu on planeeritud arvestades  tööandjate nõudmistega ja kutsestandardites seatud tingimustega. Koolituse õppematerjalid on tasuta ning jäävad pärast koolituse lõppu teile.

Kui oleme esmalt kokku leppinud koolituskaardi kasutamise, kuid teil ei õnnestu sobivat koolitust töötukassa kinnitatud koolitajate pakutavate avatud koolituste hulgast leida, saame vajaliku koolituse tellida.  Koolituse tellimine võib võtta aega 1-2 kuud.

Koolitusel osalemine lepitakse kokku individuaalses tööotsimiskavas. Koolitusele suunamisega tekivad teil koolitusel osaleja õigused ja kohustused.

Vanaduspensioniealisele tööotsijale osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel​.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Mis on koolituskaart?

Kui olete oma konsultandiga kokku leppinud koolituskaardi kasutamise ja teie töölesaamiseks vajaliku koolitusvaldkonna, saate valida sobiva kursuse töötukassa kinnitatud koolitajate avatud koolituste seast. Töötukassa kinnitatud koolitajad leiate koolitajate nimekirjast. Kui soovite, saate konsultandilt koolitajate nimekirja väljatrüki.

Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Töötukassa toetab

 • registreeritud töötute,
 • koondamisteatega tööotsijate ja
 • vanaduspensioniealiste tööga mitte hõivatud registreeritud tööotsijate

kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamist, kui töölesaamise eelduseks eelduseks on kutsetunnistuse, pädevustunnistuse, sertifikaadi või juhtimisõigust tõendava dokumendi olemasolu.

Tasuta e-koolitused

Sellele lehele oleme koondanud viiteid erinevate tasuta e-õppe võimaluste kohta. Paremalt "Kasulike linkide" alt leiate viiteid ka teistele täiskasvanutele mõeldud tasuta õppimisvõimalustele. 

Tööta ja õpi

Töötust ennetavad ehk "Tööta ja õpi" teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel. Lähemalt saab neist teenustest ning nende saamise tingimustest lugeda meie portaalist: "Tööta ja õpi"

Mõisted
Koolitusvajadus
Kas teadsite, et ...

koolitusel saate osaleda, kui otsite aktiivselt tööd ning olete töötukassas registreeritud töötuna või koondamisteatega tööotsijana või olete vanaduspensioniealine registreeritud tööotsija, kes ei ole hõivatud tööga. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png