Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 29.12.2020

Töötukassa toetab

  • registreeritud töötute,
  • koondamisteatega tööotsijate,
  • kinnipeetavate tööotsijate ja
  • vanaduspensioniealiste, ennetähtaegset vanaduspensioni ja päästeteenistuja toetust saavate, tööga mitte hõivatud registreeritud tööotsijate

kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamist, kui töölesaamise eelduseks on kutsetunnistuse, pädevustunnistuse, sertifikaadi või juhtimisõigust tõendava dokumendi olemasolu.

Koostöös konsultandiga lepitakse kokku, kas ja millist kvalifikatsiooni tõendavat dokumenti tööle saamiseks vajatakse. Kui teenusel osalemine on kokku lepitud, tasub töötukassa kvalifikatsiooni andjale dokumendi saamisega seotud kulu: eksamile eelneva konsultatsiooni tasu, eksami ja taotletud tunnistuse tasu, sh riigilõivu.

Teenusel osalevale töötule arvestatakse kvalifikatsiooni saamisega seotud konsultatsiooni ja eksamil osalemise ning pärast sõidukijuhi ametikoolituse läbimist kutsetunnistuse taotlemise päeva eest sõidu- ja majutustoetust.

Tutvu teenusel osaleja õiguste ja kohustustega: Teenusestandard.

Vanaduspensioniealisele, ennetähtaegset vanaduspensioni ja päästeteenistuja toetust saavale isikule, kes on tööotsijana arvele võetud, osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel​.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Peamised kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid on kutsetunnistus, pädevustunnistus, sertifikaat ja juhtimisõigust tõendav dokument.

Suurema pildi nägemiseks klõpsake pildil.

joonis annab ülevaate kvalifikatsiooni tõendavatest dokumentidest.

Tutvu Eesti kutsekvalifikatsiooniraamistikuga Kutsekoja videos:

Seda, milleks on vaja kutsetunnistust, selgitab samuti Kutsekoja videoklipp:

 
Tutvu eesti keele tasemeeksamite tutvustustega siin. Näitena vaata videoklippi, kus räägitakse eesti keele A2 tasemeeksamist.
Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

​koondamisteatega tööotsija, kes on juba töötamise ajal suunatud kutse-, pädevus- või sõidukijuhi eksamile, saab jätkata kokkulepitud toetuse kasutamist ka pärast töösuhte lõppemist – töötuna arvele tulema selleks ei pea. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)