Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 30.11.2018

Töötukassa toetab

  • registreeritud töötute,
  • koondamisteatega tööotsijate ja
  • vanaduspensioniealiste tööga mitte hõivatud registreeritud tööotsijate

kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamist, kui töölesaamise eelduseks on kutsetunnistuse, pädevustunnistuse, sertifikaadi või juhtimisõigust tõendava dokumendi olemasolu.

Peamised kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid on kutsetunnistus, pädevustunnistus, sertifikaat ja juhtimisõigust tõendav dokument.

Suurema pildi nägemiseks klõpsake pildil.

joonis annab ülevaate kvalifikatsiooni tõendavatest dokumentidest.

Tutvu Eesti kutsekvalifikatsiooniraamistikuga Kutsekoja videos:

Seda, milleks on vaja kutsetunnistust, selgitab samuti Kutsekoja videoklipp:

 
Tutvu eesti keele tasemeeksamite videotutvustustega siin. Näitena vaata eesti keele A2 tasemeeksami videotutvustust:
 
Teenuse vajaduse väljaselgitamine ja teenusele suunamine

Koostöös konsultandiga lepitakse kokku, kas ja millist kvalifikatsiooni tõendavat dokumenti tööle saamiseks vajatakse. Kui teenusel osalemine on kokku lepitud, tasub töötukassa kvalifikatsiooni andjale dokumendi saamisega seotud kulu: eksamile eelneva konsultatsiooni tasu, eksami ja taotletud tunnistuse tasu, sh riigilõivu.

Teenusel osalemist saab jätkata ka pärast töötuna arveloleku lõpetamist, kui arveloleku lõpetamise põhjuseks on:

  • vanaduspensioniikka jõudmine või ennetähtaegse vanaduspensioni määramine;
  • tööle või avalikku teenistusse või muusse ametisse asumine;
  • aja-, asendus- või reservteenistuses osalemine;
  • juht- või kontrollorgani liikme või füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine või füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses osalemine abikaasana;
  • töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse väljamaksmine;
  • õppima asumine.


Kui koondamisteatega tööotsija on teenusele suunatud veel töötamise ajal, võib teenusel osalemist alustada või jätkata ka pärast töösuhte lõppemist – töötuna arvele tulema selleks ei pea.

Teenusele suunatud vanaduspensioniealine registreeritud tööotsija võib teenusel osalemist alustada või jätkata, kui tööotsijana arvelolek on lõpetatud või ta asus tööle, avalikku teenistusse või muusse ametisse või tegutseb juht-, kontrollorgani liikme või füüsilisest isikust ettevõtjana või osaleb füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses abikaasana.

Teenusel osalevale töötule arvestatakse kvalifikatsiooni saamisega seotud konsultatsiooni ja eksamil osalemise ning pärast sõidukijuhi ametikoolituse läbimist kutsetunnistuse taotlemise päeva eest sõidu- ja majutustoetust.

Vanaduspensioniealisele tööotsijale osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel​.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

​koondamisteatega tööotsija, kes on juba töötamise ajal suunatud kutse-, pädevus- või sõidukijuhi eksamile, saab jätkata kokkulepitud toetuse kasutamist ka pärast töösuhte lõppemist – töötuna arvele tulema selleks ei pea. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png