Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mobiilsustoetus

Prindi

Lisatud 31.12.2015 | Uuendatud 27.12.2017

Asute tööle elukohast kaugemale?

Enne kui tööle asute, küsige oma konsultandilt mobiilsustoetuse kohta, sest  töötukassa saab pakkuda teile mobiilsustoetust kui:

  • asute tööle oma tegelikust elukohast vähemalt 30 km kaugusele,
  • olete olnud töötuna arvel vähemalt 6 kuud järjest ja
  • asute tööle vähemalt 6 kuulise töölepinguga või avalikku teenistusse astumise lepinguga.

Mobiilsustoetuse suurus ja periood

Toetuse suurus on 0,10 eurot ühe kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 200 eurot kuus (toetuselt arvestatakse maha tulumaks).

Toetust makstakse teile esimesel neljal töötamise kuul alates tööle või teenistusse asumise kuupäevast. Tähtajalise töö- või teenistussuhte korral maksame toetust poole töö- või teenistussuhte kestuse eest, kuid mitte kauem kui nelja kuu eest alates tööle või teenistusse asumisest.

Kuidas taotleda?

Mobiilsustoetuse taotlemiseks tuleb teil esitada avaldus. Avaldus tuleb esitada enne töösuhte alguskuupäeva ja koos sellega tööandja allkirjastatud tööleping või tööandja tõend, millel on teie töösuhte kestus (tähtajalise lepingu puhul ka lõpukuupäev) ning töökoha aadress (teie reaalne töö tegemise aadress).  

Mille alusel toetust arvestatakse?

Selleks, et saaksime teile toetust arvestada, tuleb teil iga kuu 10. kuupäevaks esitada tööandja allkirjaga tõend töötatud päevade kohta.

Toetust arvestame iga töökohal töötatud päeva eest teie töökoha ja tegeliku elukoha lühima vahemaa alusel.

 

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png