Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Noorele

Prindi

Lisatud 05.01.2015 | Uuendatud 09.06.2017

Erialase hariduseta ja vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu. 

Teenuse sihtrühmaks on 17-29aastane noor,

  • kellel puudub erialane haridus (on alg-, põhi- või üldkeskharidus) ja
  • kellel ei ole töökogemust või see on lühiajaline (on viimase kolme aasta jooksul töötanud vähem  kui aasta või on kokku töötanud vähem kui kaks aastat) ning
  • kes on töötukassa abiga otsinud tööd järjest vähemalt neli kuud ega ole tööd leidnud.

Tööandja peab sõlmima noorega tähtajatu töölepingu või vähemalt kaheaastase tähtajalise lepingu ning võimaldama talle vajadusel väljaõpet töökohal ja/või osalemist tööalasel koolitusel.

Palgatoetust maksame tööandjale 12 kuu eest töötaja tööleasumisest arvates. Palgatoetuse suuruseks on 50% töötaja ühe kuu töötasust, kuid mitte rohkem kui kahekordne alampalk.

Tööalase koolituse kulu hüvitame tööandjale kuni 2500 eurot kahe aasta jooksul noore töötaja tööleasumisest, et soodustada noore oskuste arendamist ning tõsta tema konkurentsivõimet tööturul. Koolitusvajadus ja koolitusel osalemine peab olema meiega eelnevalt kokku lepitud.

Tööandja peab palgatoetuse tagasi maksma, kui töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne kahe aasta möödumist töölepingu sõlmimisest või vähemalt kaheaastase tähtajaga töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne tähtaega.

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“  alusel​.


Minu esimese töökoha teenusest saate lähemalt teada, kui vaatate allolevat videot. 

Oli teile sellest lehest abi?


Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele Õige aeg on õppida! Tahad elult midagi enamat, aga teadmisi napib? Tule 1. juunil Lennusadamasse! Täiskasvanute õppimisvõimalusi tutvustavad kutsekoolid ja täiskasvanute gümnaasiumid. Kohal on karjäärinõustajad. Vaata lisa: www.andras.ee.

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png