Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Noorele

Prindi

Lisatud 05.01.2015 | Uuendatud 21.12.2021

Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu. 

Teenuse sihtrühmaks on 16 – 29aastane noor,

  • kes on töötuna registreeritud ega ole viimase 3 kuu jooksul olnud tööga hõivatud või on kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud TTTS § 6 lõike 5 punktides 3-5 nimetatud tegevustega ning
  • kellel puudub töökogemus või see on lühiajaline (on viimase 3 aasta jooksul töötanud vähem kui aasta või on kokku töötanud vähem kui 2 aastat). Töökogemusena ei arvestata lapsehoolduspuhkusel ning aja- ja asendusteenistuses viibitud aega.

Tööandja peab sõlmima noorega tähtajatu töölepingu või vähemalt üheaastase tähtajalise lepingu ning võimaldama talle vajadusel väljaõpet töökohal ja/või osalemist tööalasel koolitusel.

Palgatoetust maksame tööandjale kuni 12 kuu eest (tähtajalise lepingu puhul pool töölepingu kestusest aga mitte kauem kui 12 kuu eest) töötaja tööleasumisest arvates. Palgatoetuse suuruseks on 50% töötaja ühe kuu töötasust, kuid mitte rohkem kui kahekordne alampalk.

"Minu esimene töökoht" teenuse raames on võimalik taotleda noore palgatoetust juhul, kui töösuhe algab enne 01.01.2022. "Minu esimene töökoht" teenuse rahastamine Euroopa Sotsiaalfondi programmist lõpeb ning alates 01.01.2022 uusi palgatoetuse lepinguid ei sõlmita. Palgatoetuse lepingute korral, mis on sõlmitud kuni 31.12.2021, maksame toetust kuni 2022. aasta lõpuni esitatud töötasu deklaratsioonide eest.

"Minu esimene töökoht" palgatoetuse uuest taotlemise võimalusest teavitame kodulehe vahendusel.

Tööalase koolituse kulu hüvitame tööandjale kuni 2500 eurot kahe aasta jooksul noore töötaja tööleasumisest, et soodustada noore oskuste arendamist ning tõsta tema konkurentsivõimet tööturul. Koolitusvajadus ja koolitusel osalemine peab olema meiega eelnevalt kokku lepitud.

Tööandja peab palgatoetuse tagasi maksma, kui töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne kahe aasta möödumist töölepingu sõlmimisest või vähemalt kaheaastase tähtajaga töösuhe lõpetatakse tööandja algatusel enne tähtaega.

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“  alusel​.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)