Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Nõustamisteenused

Prindi

Lisatud 11.07.2013 | Uuendatud 16.02.2016

Töötukassa pakub teile erinevaid nõustamisteenuseid. Valides vasakpoolsest menüüst konkreetse teenuse, saate selle kohta täpsemalt lugeda. 

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustamine on abiks karjääri kujundamisega seotud otsuste langetamisel. Nõustamine hõlmab nii õppimise kui ka töökoha ja kutsevalikuga seotud küsimusi ja teemasid.

Karjääriinfotoad

Karjääriinfotoast saab infot tööotsimise kohta ning nõu ja tuge tööalaste valikute tegemisel. Karjääriinfotoad on avatud kõigis meie osakondades.

Tööotsingu töötuba

Töötoas räägitakse tööturuolukorrast ja tööotsimise võimalustest, õpetatakse kandideerimiseks vajalike dokumentide koostamist, antakse juhiseid tööintervjuul käitumiseks ja arutatakse muid töötoas tekkinud teemasid.

Tööklubi

Tööklubi eesmärk on valmistada osalejat ette tööotsimiseks ja tööeluks, anda ülevaade tööturuolukorrast ja töövõimalustest juhendatud klubilise tegevuse vormis. Tööklubis osalemine võimaldab jagada kogemusi ning saada tuge samas olukorras olijatelt ja juhendajalt.

Psühholoogiline nõustamine

Töö kaotus võib tekitada tundeid, mis ei lase teil keskenduda uue töö leidmisele: kiiresti vahelduvad meeleolud, ebakindlast tulevikust tulenev ärevus ja paanika.

Võlanõustamine

Pärast töökaotust väheneb sissetulek oluliselt ning töötuskindlustushüvitist või töötutoetust makstakse vaid ajutiselt. Et vältida võlgadesse sattumist või olemasolevate võlgade üle pea kasvamist, tuleks võimalikult kiiresti läbi mõelda, kuidas oma laenukohustustega toime tulla.  

Abi ja nõustamine koondamisel

Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel. 
Lisaks koondatavatele nõustame ja toetame koondavat tööandjat, jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme. 

Muu nõustamine

Töötukassa saab teid aidata ka muude nõustamist vajavate probleemide, näiteks sõltuvushäiretega tegelemisel. Kui tunnete, et vajate abi alkoholi-, narko- või hasartmängusõltuvusest vabanemiseks, rääkige sellest oma konsultandile, kes aitab leida võimalusi ja kohti sõltuvusprobleemidega tegelemiseks. 

Töötuna registreeritud inimestele, kes osalevad tööklubis, psühholoogilisel nõustamisel, võla- või sõltuvusnõustamisel maksame vajadusel sõidu- ja majutustoetust.

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele Õige aeg on õppida! Tahad elult midagi enamat, aga teadmisi napib? Tule 1. juunil Lennusadamasse! Täiskasvanute õppimisvõimalusi tutvustavad kutsekoolid ja täiskasvanute gümnaasiumid. Kohal on karjäärinõustajad. Vaata lisa: www.andras.ee.

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png