Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Psühholoogiline nõustamine

Prindi

Lisatud 31.07.2013 | Uuendatud 04.08.2017

Teenus on mõeldud neile, kes tunnevad, et tööotsinguid ja tööle saamist mõjutab mõni olukord, millele on keeruline iseseisvalt lahendust leida. Olukordi, mil tunnete, et vajate ärakuulamist ja asjatundlikku toetust, võib olla palju. Psühholoogi poole võiksite pöörduda, kui tunnete, et mõni allpool esitatud väidetest kirjeldab teie olukorda.

  • kahtlete oma võimetes ja oskustes
  • tunnete, et olukord on lootusetu
  • teil on raskusi uinumisel
  • tunnete tihti ärevust ja/või masendust
  • teil on tekkinud söömishäired
  • meeleolu kõigub oluliselt rohkem, kui varem
  • teil on raske otsuseid vastu võtta
  • tundub, et kõik kuhjub üle pea ja te ei tea, kuidas edasi minna
  • teie elus on toimuud suured muutused.

Teil võib olla ka muid põhjuseid, miks soovite psühholoogi tuge.

Psühholoog aitab probleeme arutada ja analüüsida. Nõustaja on neutraalne isik, kes oskab teie olukorda värske pilguga hinnata, näha ja esile tuua uusi vaatenurki ja nüansse. Psühholoog ei paku teile lahendusi, vaid tema töö on kuulata, mõista ning aidata leida situatsiooni neid külgi, mida te ise varem märganud pole. Koostöös psühholoogiga saate koostada edasiste tegevuste plaani. Vajadusel toetab ta teid nende elluviimisel, et aidata parandada teie toimetulekut ja töö leidmist.

Psühholoogi juurde saavad pöörduda registreeritud töötud ning koondamisteate saanud tööotsijad. Kui soovite psühholoogi vastuvõtule minna, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.

Töötuna registreeritud inimestele, kes osalevad psühholoogilisel nõustamisel, maksame vajadusel sõidu- ja majutustoetust.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

psühholoogilisele nõustamisele suunab teid soovi korral teie konsultant?

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)