Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Riigi korraldatavad teenused

Prindi

Lisatud 05.09.2013 | Uuendatud 20.03.2018

Mitmed erivajadustega inimeste teenused on riiklikult korraldatud.

 

Erihoolekandeteenused on mõeldud psüühilise erivajadusega inimestele. Teenused on erineva toetusastmega, et pakkuda inimesele abi nii kodus, kogukonnas, avalikus ruumis kui ka hoolekandeasutuses. Erihoolekandeteenuste alla kuuluvad igapäevaelu toetamise teenus; töötamise toetamise teenus; toetatud elamise teenus; kogukonnas elamise teenus; ööpäevaringne erihooldusteenus.

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust pakutakse puude või puuduva töövõimega inimestele. Kompleksteenus on mõeldud eelkõige inimestele, kellel esineb korraga mitmeid erinevaid erivajaduse või puudega seotud raskusi. Teenuse eesmärk on muuta iseseisvalt ja inimese enda poolt valitud viisil elamine lihtsamaks.

Abivahenditeenus on riiklik hoolekandeteenus, mis on suunatud kõigile erivajadustega inimestele, kellel on puudest tingitud takistused igapäevaelus osalemiseks. Abivahenditeenuse raames kompenseerib riik osa abivahendi ostu- või üürihinnast. Abivahend on toode või vahend, mille abil on võimalik ennetada tekkinud või kaasasündinud kahjustuse või puude süvenemist, kompenseerida kahjustusest või puudest tingitud funktsioonihäiret, parandada või säilitada füüsilist ja sotsiaalset iseseisvust ning tegevus- ja töövõimet.

Nende teenuste täpsema sisu, taotlemise, teenuseosutajate ja muu info kohta saate lähemalt lugeda Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

Oli teile sellest lehest abi?


Kasulikud lingid

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)