Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööotsingu töötuba

Prindi

Lisatud 31.07.2013 | Uuendatud 12.07.2018

Töötoas räägitakse tööturuolukorrast ja tööotsimise võimalustest, õpetatakse kandideerimiseks vajalike dokumentide koostamist, antakse juhiseid tööintervjuul käitumiseks ja arutatakse muid töötoas tekkinud teemasid.

Tööotsingu töötoa eesmärk on töö otsimiseks ja tööle kandideerimiseks vajalike teadmiste ja oskuste omandamine interaktiivses, see tähendab osalejaid kaasavas vormis.

Töötoad toimuvad igal nädalal väikeses rühmas karjääriinfo spetsialisti juhendamisel kõikides Eesti Töötukassa büroodes ning töötoa pikkus on keskmiselt 3 akadeemilist tundi. Osaleda saab lisaks eestikeelsetele töötubadele ka vene- või inglisekeelses.

Töötuba sobib teile, kui otsite esimest töökohta või uut tööd ja vajate rohkem infot töömaailmast, soovite tuge töö otsimisel ning olete valmis grupitöös osalema.

Töötoas saate infot ja arutleda järgmistel teemadel:

  • tööturg täna ja homme – arutleme tööturu olukorra üle ja mõtleme, mida on selleks vaja, et tulevikus paremini tööl hakkama saada;
  • oskuste analüüs – analüüsime, kuidas välja selgitada enda tugevused ja õppimisvajadused;
  • tööotsimise võimalused – räägime, kuidas otsida tööd;
  • kandideerimisdokumendid – arutame CV, kaaskirja ja motivatsioonikirja põhimõtteid, räägime, kuidas neid koostada. Lisaks saab soovi korral lasta karjääriinfo spetsialistil kõik kandideerimisdokumendid üle vaadata;
  • töövestlus – mõtleme, kuidas vestluseks ette valmistuda ja tööandja küsimustele vastata;
  • lisaväärtuseks on teiste osalejatega oma tööotsimise kogemuste jagamine jpm.

Viime ka läbi mõnele konkreetsele teemale keskendunud töötubasid, näiteks töövestluseks valmistumine või kandideerimisdokumentide koostamine.

Kui olete töötuna registreeritud ja teil on huvi tööotsingu töötoas osaleda, andke sellest teada oma konsultandile. Töötuna registreeritud klientidele maksame sõidu- ja majutustoetust.

Ootame osalema ka neid kõiki inimesi, kes ei ole töötukassas töötuna registreeritud. Kui soovite töötoas osaleda, võtke ühendust teile sobiva maakondliku osakonnaga.

Seda, kuidas töötukassa teid täpsemalt abistada saab, näete allolevast videolõigust.

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)