Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Vabatahtlik töö

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 26.01.2021

Vabatahtlik töö on töövalmidust toetav teenus ja mõeldud teile, kui soovite:

  • arendada oma sotsiaalseid oskusi ja suhteid;
  • saada uusi kogemusi, teadmisi ja oskusi suhtlemisvallas;
  • õppida koostööoskusi erinevate inimestega;
  • harjutada julgust algatada uusi kontakte;

Vabatahtlik töö hõlmab erinevaid tegevusi, mida töötukassa koostööpartner (vabatahtliku töö pakkuja) viib läbi peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks (nt kultuuri, hariduse, sotsiaaltöö, keskkonnakaitse, ühistegevuse või muus avaliku huviga seotud valdkonnas). Vabatahtliku tööna ei või teha tööd, mille tegemiseks vabatahtliku töö pakkuja kasutab palgalist tööjõudu.

Vabatahtliku töö korraldus

  • võimalus osaleda kuni 3 kuud korraga ja kuni 5 päeva nädalas.

Kui tunnete, et soovite osaleda vabatahtliku töö teenusel, siis rääkige sellest oma töötukassa nõustajale, kes teile teenust täpsemalt tutvustab (sh annab infot koostööpartnerite kohta) ning teid vajadusel teenusele suunab. Vabatahtliku töö teenusel saavad osaleda registreeritud töötud.

Töötuna registreeritud inimestele, kes osalevad vabatahtliku töö teenusel, maksame sõidu- ja majutustoetust ja stipendiumi.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

vabatahtlikul tööl osalemise ajal maksab töötukassa stipendiumi 3,84 eurot päevas ning sõidu- ja majutustoetust 10 senti ühe kilomeetri eest, kuid mitte rohkem kui 26 eurot päevas.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)