Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Vabatahtlik töö

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 30.12.2015

Vabatahtlik töö soodustab teie töölesaamist: aitab valmistada ette tööeluks, annab uusi kogemusi, teadmisi ja oskusi ning aitab tekitada või säilitada tööharjumust.

Töö võib hõlmata erinevaid avalikes huvides ja ühiskonna heaks tehtavaid tegevusi,  soovitavalt kultuuri, hariduse, sotsiaaltöö-, keskkonnakaitse-, ühistegevuse või muus avaliku huvi valdkonnas. Samuti võib selleks olla ettevõtete korraldatud heategevuslikes tegevustes osalemine. Vabatahtliku töö pakkujad on töötukassa lepingupartnerid. 2016. aastal on meie üle-eestilisteks koostööpartneriteks:

Lisaks üle-Eestilistele koostööpartneritele on meil ka mitmeid maakondlikke vabatahtliku töö koostööpartnereid, samuti  tegutseb Eestis veel palju teisi vabatahtliku töö pakkujaid. Infot vabatahtliku töö võimalustest oma elukoha lähistel saate lingilt töötukassa koostööpartnerid maakondades või oma konsultandilt 

Vabatahtliku töö otsene eesmärk ei või olla majandustegevus, tulu saamine ega tööjõukulu kokkuhoid. Samuti ei või vabatahtlikuna teha tööd, mille tegemiseks tavaliselt kasutatakse peamiselt palgalist tööjõudu.

Vabatahtlikul tööl saab osaleda registreeritud töötu. 

Vabatahtlikule tööle suunab teid konsultant. Üldjuhul võib töötu osaleda vabatahtlikul tööl maksimaalselt kuni 3 kuud järjest ja mitte sagedamini kui neli korda nädalas.


Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

vabatahtlikul tööl osalemise ajal maksab töötukassa stipendiumi 3,84 eurot päevas ning sõidu- ja majutustoetust 10 senti ühe kilomeetri eest, kuid mitte rohkem kui 26 eurot päevas.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Klõps pildil viib uue eakuse rahvakogu 16.11 toimuva seminari lehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png