Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Välismaal töötamine ja Euroopa töövahenduse teenused (EURES)

Prindi

Lisatud 19.07.2013 | Uuendatud 08.01.2021

Üks Euroopa Liidu põhimõtteid on töötajate vaba liikumine – see õigus on jäädvustatud ka Euroopa Liidu aluslepingutesse.

Igal Euroopa Liidu kodanikul on õigus elada, töötada, otsida tööd ja jääda pensionile mis tahes Euroopa Liidu 27 riigis. Euroopa Liidu töötajate vaba liikumise eeskirjad kehtivad ka Euroopa Majanduspiirkonna riikides (Islandil, Liechtensteinis ja Norras) ning Šveitsis.
 
EURES (European Employment Services) on 1993. aastal loodud töötajate vaba liikumise põhimõtet toetav koostöövõrgustik, kuhu lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele kuuluvad ka Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigid ning Šveits. Võrgustiku 31 riigis töötab üle 1000 EURES nõustaja, kes jagavad teavet vabade töökohtade, elamis- ja töötingimuste ning turvaliste tööotsingute kohta kõigis võrgustikku kuluvates riikides. 

Kui teil on küsimusi töötajate vaba liikumise või välismaal töötamise teemal, võtke ühendust EURES nõustajaga! Nõustajate kontaktid leiate www.eures.ee/kontakt. Oma küsimuse saate esitada ka veebivormi kaudu: küsi EURES nõustajalt

Töö ja töötaja Euroopast

EURES nõustajad on abiks nii tööotsijatele kui tööandjatele. Kui teie karjäärivalikud on seotud Euroopas töötamisega või tööandjana soovite leida tööjõudu Euroopast, siis võib teil abi olla EURES nõustamisest. Teenus  on tasuta ja mõeldud kõigile.

Nõustamisel  räägime:

Tööotsijale:

Euroopa Liit ja töötuskindlustus

Kui te olete ühe Euroopa Liidu liikmesriigi alaline elanik ja töötate teises liikmesriigis ning käite oma elukohariigis harvem kui kord nädalas (st. te ei kvalifitseeru piiriala töötajaks), on teil töötuks jäädes kaks võimalust:

Teiste riikide tööturuasutused

Käesolevalt lehelt leiate viited teiste Euroopa Liidu ja Majanduspiirkonna liikmeriikide tööturuasutustele. Kui teil on kavas minna välismaale tööle või tööd otsima, külastage kindlasti sihtriigi tööturuasutuse kodulehte. 

Kas teadsite, et ...

EURES portaalis on praegu üle 3 miljoni tööpakkumise. Portaali on sisestatud rohkem kui 400 000 CVd ning seda kasutab üle 13 000 registreeritud tööandja. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)