Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Välisriigis tööotsimine ja EURES (Euroopa töövahenduse teenused)

Prindi

Lisatud 19.07.2013 | Uuendatud 31.12.2018

Eestis koordineerib EURES tegevusi Eesti Töötukassa. Meie esindustes töötab kolm EURES nõustajat, kes tegelevad igapäevaselt tööotsijate ja tööandjate nõustamisega. 

Esmane info EURES teenustest on kättesaadav ka kõigis töötukassa osakondades ning infotelefonil 15501. EURES nõustajad töötavad Tallinnas, Tartus ja Narvas.

Kui soovite minna tööle mõnda teise Euroopa riiki, võiks esimeseks sammuks olla endale Euroopa EURES portaalis kasutajakonto tegemine ning portaali oma CV sisestamine. Samuti tuleks tutvuda võimalike sihtkohariikide töö- ja elutingimustega – kogu tarviliku info leiate Euroopa EURES portaalist rubriigist „Elamis- ja töötamistingimused Euroopas“. Kui teil tekib täiendavaid küsimusi, võtke julgesti ühendust teile sobiva piirkonna EURES nõustajatega!

Enne välisriiki tööle suundumist: 

  • selgitage välja kõik nõuded ja tingimused, mis tuleb täita enne välisriiki tööle asumist - infot saate nii EURES kodulehelt kui sihtriigi saatkonnast;
  • kui lähete tööle töövahendusfirma kaudu, kontrollige, kas ettevõte tegutseb seaduslikult. Seda saate vaadata majandustegevuse registrist, otsides ettevõtteid, kelle tegevusalaks on tööturuteenuse osutamine.
  • kontrollige enne allkirjastamist hoolikalt kõiki töölepingu detaile, lähemat infot saate MTÜ Living for Tomorrow kodulehelt
  • tehke oma passist koopia - see ei asenda reisidokumenti, kuid võib passi kadumisel hõlbustada kohapealset asjaajamist. Passi koopia ja enda dokumendifoto jätke ka oma kodustele.
  • selgitage välja, kas teie sotsiaalkindlustuse eest hoolitseb tööandja või peate vajalikud maksud tasuma ise;
  • registreerige välismaal viibimine lähimas Eesti saatkonnas või välisministeeriumis;
  • informeerige perekonda ja sõpru välismaale tööle minekust. Jätke kodustele enda ja tööandja kontaktinfo. Enne ärasõitu leppige pere ja sõpradega kokku, kui sageli ja kuidas te neid oma käekäigust teavitate.
Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

lisaks tööpakkumistele saate Euroopa EURES portaalist ja EURES nõustajatelt infot ka teid huvitavate Euroopa riikide elamis- ja töötingimuste – sealhulgas registreerimisnõuete, tööseadusandluse, sotsiaakindlustusõiguste kohta. Kõik EURES teenused on tasuta.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)