Võlanõustamine
Töökaotus võib oluliselt mõjutada teie sissetulekuid. Et vältida võlgadesse sattumist või olemasolevate võlgade üle pea kasvamist, tuleks võimalikult kiiresti läbi mõelda, kuidas oma kohustustega toime tulla.
Võlanõustaja poole tuleks pöörduda, kui teil on mõni järgmine mure.
- te ei tea, kuidas oma sissetulekuga toime tulla;
- kardate, et teil võivad tekkida probleemid laenude tagasimaksmisel;
- olete võtnud SMS-laenu, muid lühiajalisi laene või kasutanud krediitkaarte ja ei suuda võetud laene tagasi maksta;
- olete hädas eluasemelaenude tagasimaksmisega;
- olete saanud laenukohustuste täitmata jätmise tõttu kohtukutse või teie kontod on arestitud;
- olete hädas üüri ja kommunaalmaksete tasumisega;
- teil on muid probleeme, mis on seotud tekkinud võlgadega.
Võlanõustaja aitab teil olemasolevad kohustused üle vaadata ja annab juhiseid, kuidas edasi minna ning mida teha. Ta on abiks maksegraafikute koostamisel ning tutvustab teile teie õigusi ja kohustusi, et tulevikus ei tekiks uusi võlgnevusi. Vajaduse korral aitab ta teil kohtu jaoks dokumente ette valmistada ning suunab edasi teiste spetsialistide juurde.
Enne võlanõustaja juurde minekut selgitage välja, kui palju ja kellele teil võlgnevusi on. Võtke kaasa kõik võlgadega seotud dokumendid (nt laenulepingud, võlateated, kohtukutsed, inkassoteated jms) ning kui võimalik, siis ka ümbrikud, milles need teile saadeti.
Võlanõustaja juurde saavad pöörduda registreeritud töötud ning koondamisteate saanud tööotsijad. Kui soovite nõustaja vastuvõtule minna, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.
Töötuna registreeritud inimestele, kes osalevad võlanõustamisel, maksame vajadusel sõidu- ja majutustoetust.
Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.