Töötuskindlustushüvitis
Teil on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui:
- olete töötuna arvele võetud;
- olete esitanud töötuskindlustushüvitise avalduse;
- teil on töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži;
- te ei ole viimaselt töö- või teenistuskohalt lahkunud enda algatusel (välja arvatud töölepingu seaduse § 37 lg 5, § 91 lg 2 ja § 107 lg 2 nimetatud juhtudel), kokkuleppel tööandjaga (töölepingu seaduse § 79) või enda süülise käitumise tõttu (töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 3-8, avaliku teenistuse seaduse § 94).
Töötutoetus
Töötutoetusele on teil õigus, kui:
Koondamishüvitis
Kindlustushüvitist koondamise korral (edaspidi koondamishüvitis) makstakse töötajale või ametnikule, kelle töö- või teenistussuhe tööandjaga on kestnud vähemalt viis aastat ja
- kelle tööleping on üles öeldud koondamise tõttu või
- kes on töölepingu üles öelnud, kuna tööandja ei saanud temast mitteolenevatel põhjustel anda töötajale kokkulepitud ulatuses tööd ja vähendas töötasu töölepingu seaduse § 37 lõike 5 alusel või
- kelle teenistussuhe on lõpetatud avaliku teenistuse seaduse § 90 alusel.
Pankrotihüvitis
Pankrotihüvitise (tööandja maksejõuetuse hüvitise) eesmärk on hüvitada töötajale tööandja maksejõuetuse tõttu saamata jäänud töötasu, puhkusetasu ja töölepingu ülesütlemisel saamata jäänud hüvitised, mis on ette nähtud töölepingu seaduses.
Töövõimetoetus
Alates 1. jaanuarist 2017 hindab töövõimet ja maksab töövõimetoetust ainult töötukassa. Kui teile on määratud püsiv töövõimetus korduvhindamise tähtajaga 2017. aastal või hiljem, tuleb teil töötukassasse pöörduda, kui korduvhindamise tähtaeg hakkab kätte jõudma. Töötukassa hindab uute reeglite järgi töövõimet ning maksab osalise ja puuduva töövõime korral töövõimetoetust. Lähemalt saate töövõimetoetusest ja selle maksmise tingimustest lugeda järgmiselt viitelt: töövõimetoetus.
Ettevõtluse alustamise toetus
Ettevõtluse alustamise toetus (EVAT) on rahaline abi, mille eesmärk on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist.
Ettevõtluse alustamise toetuse puhul on tegemist tööturuteenusega.
Informatsioon EVATi kohta on toodud Teenuste all SIIN (Avaleht / Teenused / Ettevõtluse alustamise toetus)
- Ettevõtluse alustamise toetamise infoleht: tutvu infolehega.
Palgatoetus
Palgatoetus on tööandjale töötu töölerakendamiseks makstav toetus, mille eesmärk on toetada pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega, rahvusvahelise kaitse saaja või vanglast vabanenud inimese töölesaamist.
Piirkondlik töökoha loomise toetus
Piirkondliku töökoha loomise toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist ja töötute tööle rakendamist suure tööpuudusega piirkondades.
Minu esimene töökoht Eestis
Rahvusvahelise kaitse saaja tööle asumisel Eestis on tööandjal võimalik "Minu esimene töökoht Eestis" raames taotleda Eesti Töötukassalt:
Minu esimene töökoht
Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.
Alaealise töötamise toetus
Alates 01.01.2018 saavad tööandjad, kes pakuvad tööd 13–16-aastastele noortele, taotleda Eesti Töötukassalt alaealise töötamise toetust. Toetuse eesmärk on suurendada alaealiste töötamise võimalusi ning soodustada nende tööharjumuse ja -kogemuse saamist.
Töötaja koolituskulude hüvitamine
Tööandja saab taotleda vähenenud töövõimega töötaja tööalase koolituse kulude hüvitamist, kui:
- töötaja ei ole puude või terviseseisundi tõttu pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega ja ei saa seetõttu oma senisel ametikohal jätkata, kuid tööandja pakub talle ümber- või täiendõppe läbimise korral teist tööd;
- töötaja oli enne tööle asumist töötuna arvel järjest vähemalt 12 kuud ja selgub, et töötaja vajab tööülesannete täitmiseks tööalaste teadmiste ja oskuste täiendamist. Kulu võib tööandjale hüvitada töötaja tööleasumisele järgneva aasta jooksul.
Stipendium
Kui olete registreeritud töötu ning osalete töötukassa teenustel, on teil mõnel juhul õigus saada stipendiumi.
Sõidu- ja majutustoetus
Kui olete registreeritud töötu ning osalete töötukassa teenusel, on teil õigus sõidu- ja majutustoetusele.
Abi erivajadusega inimestele ja nende tööandjale
Kui soovite leida tööd ja töötada, kuid vajate selleks vähenenud töövõime tõttu abi, saab töötukassa just teile mõeldud teenustega abiks olla.
Ravikindlustus
Töötuna registreeritud inimesed on ravikindlustatud alates 31. arveloleku päevast. Ravikindlustus säilib kogu töötuna arveloleku aja ning kehtib veel kuu aega pärast arveloleku lõppu. Kui töötuna arvelolek lõpetatakse koos töötuskindlustushüvitise lõppemisega, kehtib ravikindlustus veel kaks kuud pärast hüvitise maksmise lõppu.