Töötuskindlustushüvitis
Teil on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui:
Töötutoetus
Töötutoetusele on teil õigus, kui:
Koondamishüvitis
Kindlustushüvitist koondamise korral (edaspidi koondamishüvitis) makstakse töötajale, kelle töösuhe selle tööandjaga on kestnud vähemalt viis aastat või ametnikule, kelle teenistusstaaž on vähemalt viis aastat ja
Pankrotihüvitis
Pankrotihüvitise (tööandja maksejõuetuse hüvitise) eesmärk on hüvitada töötajale tööandja maksejõuetuse tõttu saamata jäänud töötasu, puhkusetasu ja töölepingu ülesütlemisel saamata jäänud hüvitised, mis on ette nähtud töölepingu seaduses.
Töövõimetoetus
Alates 1. jaanuarist 2017 hindab töövõimet ja maksab töövõimetoetust ainult töötukassa. Kui teile on määratud püsiv töövõimetus korduvhindamise tähtajaga 2017. aastal või hiljem, tuleb teil töötukassasse pöörduda, kui korduvhindamise tähtaeg hakkab kätte jõudma. Töötukassa hindab uute reeglite järgi töövõimet ning maksab osalise ja puuduva töövõime korral töövõimetoetust. Lähemalt saate töövõimetoetusest ja selle maksmise tingimustest lugeda järgmiselt viitelt: töövõimetoetus.
Töötasu toetus
Töötasu hüvitis
Töötasu hüvitist maksti perioodil märts-juuni 2020 töötajale, kelle tööandja tegevus oli erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud. Hüvitis tagas töötajatele sissetuleku ning aitas tööandjatel ajutised raskused üle elada, et ei peaks töötajaid koondama või tegevust lõpetama.
Töötasu hüvitis märtsi, aprilli ja mai eest
Hüvitist maksti, kui tööandja oli olukorras, mis vastas vähemalt kahele tingimusele kolmest:
Ettevõtluse alustamise toetus
Ettevõtluse alustamise toetus (EVAT) on rahaline abi, mille eesmärk on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist.
Ettevõtluse alustamise toetuse puhul on tegemist tööturuteenusega.
Informatsioon EVATi kohta on toodud Teenuste all SIIN (Avaleht / Teenused / Ettevõtluse alustamise toetus
Palgatoetus
Palgatoetus on tööandjale töötu töölerakendamiseks makstav toetus, mille eesmärk on toetada pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega, rahvusvahelise kaitse saaja või vanglast vabanenud inimese töölesaamist.
Piirkondlik töökoha loomise toetus
Piirkondliku töökoha loomise toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist ja töötute tööle rakendamist suure tööpuudusega piirkondades.
Minu esimene töökoht Eestis
Rahvusvahelise kaitse saaja tööle asumisel Eestis on tööandjal võimalik "Minu esimene töökoht Eestis" raames taotleda Eesti Töötukassalt:
Minu esimene töökoht
Vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.
Alaealise töötamise toetus
Alates 01.01.2018 saavad tööandjad, kes pakuvad tööd 13–16-aastastele noortele, taotleda Eesti Töötukassalt alaealise töötamise toetust. Toetuse eesmärk on suurendada alaealiste töötamise võimalusi ning soodustada nende tööharjumuse ja -kogemuse saamist.
Töötaja koolituskulude hüvitamine
Tööandja saab taotleda „Minu esimene töökoht“ palgatoetusega tööle rakendunud noore ning „Piirkondliku töökoha loomise toetuse“ raames rakendunud töötaja tööalaste koolituste kulude hüvitamist. Kulud hüvitatakse sel juhul 100% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2500 eurot kahe aasta jooksul töötaja tööleasumisest.
Koolitus, mille kulude hüvitamist taotletakse võib kesta kuni ühe aasta.
Stipendium
Kui olete registreeritud töötu ning osalete töötukassa teenustel, on teil mõnel juhul õigus saada stipendiumi.
Sõidu- ja majutustoetus
Kui olete registreeritud töötu ning osalete töötukassa teenusel, on teil õigus sõidu- ja majutustoetusele.
Abi erivajadusega inimestele ja nende tööandjatele
Kui soovite leida tööd ja töötada, kuid vajate selleks vähenenud töövõime tõttu abi, saab töötukassa just teile mõeldud teenustega abiks olla.
Ravikindlustus
Töötuna registreeritud inimesed on ravikindlustatud alates 31. arveloleku päevast. Töötuna arvelevõetud inimesel tekib ravikindlustus, kui tema elukoht on registreeritud Eestis, välja arvatud kui elukoht on ainult linnaosana määratletud.