Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hooldusteenuse kulu hüvitamine

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 28.12.2017

Enne, kui loobute töökohast või tööturuteenusel osalemisest hoolduskohustuse (kuni 7 aastase lapse (k.a.) / eaka / puudega pereliikme ees) tõttu, arutage oma töötukassa konsultandiga hooldusteenuse kulu hüvitamise võimalusi.

Piirmäärad ja periood

Töötukassa saab hüvitada vajaduspõhiselt hooldusteenuse kulu iga tööturuteenusel osaletud päeva eest või töötamise esimesel kolmel kuul iga töötatud päeva eest.

Ühe hooldatava kohta on võimalik hüvitada kuni 16 eurot päevas, kuid mitte rohkem kui 352 eurot kuus. Põhjendatud vajaduse korral (näiteks hooldatava erivajadused), võib hüvitis olla ka suurem.

Oluline teada

Töötukassa ei hüvita hooldusteenuse kulu selles osas, mille hüvitab teile kohalik omavalitsus, mistõttu tuleb teil kindlasti uurida hooldusteenuse kulu hüvitamise võimalusi ka elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest.  

Edukat tööleasumist või tööturuteenusel osalemist!

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

Töötukassa teenused on vajaduspõhised. See tähendab, et hooldusteenuse kulu hüvitame vaid juhul, kui see on teie töölesaamiseks või teenusel osalemiseks vältimatult vajalik. Teenuse vajaduse üle otsustab teie konsultant koostöös teiega.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png