Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hüvitise tagasi maksmine

Prindi

Lisatud 01.04.2020 | Uuendatud 01.07.2020

Töötasu hüvitis juuni eest (lisatud 22.06.2020)

Kas tööandja maksab tagasi hüvitise ainult selle kuu eest, mil ta lõpetas töötajaga töösuhte koondamise tõttu, või kogu hüvitise saamise aja eest?

Töötukassa nõuab tööandjalt raha tagasi, kui töösuhe lõpetati koondamise tõttu kuul, mille eest hüvitist taotleti, või sellele järgneval kahel kuul. Tagasi nõutakse hüvitis ainult nende töötajate eest, kelle töösuhe koondamise tõttu üles öeldi.

Näide: Kui tööandja taotles jätkuhüvitist juuni eest ja koondas töötajaid augustis, siis nõuab töötukassa neile töötajatele juunikuu eest makstud hüvitise tagasi.

 

Kas tööandja tagastab hüvitise ainult koondamise korral? Muudel töösuhte lõpetamise põhjustel tagasinõuet ei tule?

Tööandja peab jätkuhüvitise tagasi maksma üksnes koondamise tõttu TLS § 89 või § 90 alusel töösuhte lõpetamisel.

 

Kas tagasinõude korral peab ettevõtte tagasi maksma alusetult saadud jätkuhüvitise summa koos tööjõumaksudega? Mis aja jooksul? 

Ettevõttelt nõutakse tagasi jätkuhüvitised koos tööjõumaksudega. Töötukassa määrab summade  tagastamiseks tähtaja, võimalik on kokku leppida tagasimaksete graafik.

 

Kui ma olin terve kalendrikuu haiguslehel ja sain ka töötasu hüvitist, siis kas ma pean selle tagasi maksma?

Jah, juhul kui olite terve kalendrikuu töövõimetuslehel ja saite ka töötukassast töötasu hüvitist, tuleb töötasuhüvitis töötukassale tagasi maksta. ​Kui selguvad asjaolud, et hüvitis on vaja tagasi maksta, võtab töötukassa spetsialist teiega tööandja kaudu või otse teiega ühendust.  Täpsema informatsiooni saamiseks võite saata e-kirja aadressile tth@tootukassa.ee.

 

Kui ma ei olnud terve kalendrikuu haiguslehel ja sain töötasu hüvitist, kas ma pean töötasu hüvitise tagasi maksma?

Kui te ei olnud terve kalendrikuu töövõimetuslehel, siis te töötukassale töötasu hüvitist eeltoodud põhjusel tagastama ei pea. Kui soovite teada, kas teie suhtes on tagasinõudeid Haigekassal, siis palun võtke ühendust Haigekassaga numbril 6696630.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)