Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hüvitise tagasi maksmine

Prindi

Lisatud 01.04.2020

Kas tööandja maksab tagasi hüvitise ainult selle kuu eest, mil ta lõpetas töötajaga töösuhte koondamise tõttu, või kogu hüvitise saamise aja eest?

Töötukassa nõuab tööandjalt raha tagasi, kui töösuhe lõpetati koondamise tõttu kuul, mille eest hüvitist taotleti, või sellele järgneval kuul. Tagasi nõutakse hüvitis ainult nende töötajate eest, kelle töösuhe koondamise tõttu üles öeldi.

Näide: Kui tööandja taotles hüvitist mai eest ja koondas töötajaid juunis, siis nõuab töötukassa neile töötajatele maikuu eest makstud hüvitise tagasi.

Näide: Kui tööandja taotles hüvitist aprilli ja mai eest ning tagantjärele selgub, et ta koondas töötajaid mais, siis tuleb tagasi maksta koondatud töötajatele aprilli ja mai eest saadud hüvitis.

Kui töötajate koondamise tulemusel ei ole tööandjal enam täidetud tingimus 2 või 3, siis nõutakse tagasi kõigi töötajate eest makstud töötasu hüvitis. (Lisatud 01.04.20)
 

Kas tööandja tagastab hüvitise ainult koondamise korral? Muudel töösuhte lõpetamise põhjustel tagasinõuet ei tule?

Tööandja peab hüvitise tagasi maksma üksnes koondamise tõttu töösuhte lõpetamisel. (Lisatud 01.04.20)
 

Kas tagasinõude korral peab ettevõtte tagasi maksma alusetult saadud hüvitise summa koos tööjõumaksudega? Mis aja jooksul? 

Ettevõttelt nõutakse tagasi hüvitised koos tööjõumaksudega. Töötukassa määrab summade tagastamiseks tähtaja, võimalik on kokku leppida tagasimaksete graafik. (Lisatud 01.04.20)

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)