Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hüvitise taotlemine ja välja maksmine

Prindi

Lisatud 23.03.2020 | Uuendatud 27.03.2020

Kuidas käib hüvitise taotlemine ja millal töötaja raha kätte saab?

Tööandja saab hüvitise avalduse Töötukassale esitada e-töötukassas kohe, kui on töötajatele töötasu välja maksnud. Töötasude deklareerimist ei pea ootama. Töötukassa käsitleb taotlusi võimalikult kiiresti, makstes üldjuhul hüvitise välja 5 tööpäeva jooksul avalduse esitamisest. Märtsikuu eest aprilli alguses taotletud hüvitised maksab töötukassa töötajatele välja aprilli esimeses pooles.
 

Milliseid tõendeid peab tööandja hüvitise taotlemisel esitama?

Käibe langust tõendab tööandja maksuandmete tõendiga (e-maksuameti väljavõte), kui seda ei ole hüvitise taotlemise ajaks, siis muu dokumendiga. Tulude vähenemist tõendab rahavoogude aruanne või muu raamatupidamisdokument. Maksuandmete tõendi kohta leiate rohkem infot siit: https://www.emta.ee/et/maksuandmete-toend-juriidilisele-isikule

Töö mitteandmist või töötasu vähendamist tõendab tööandja dokumendiga, millest nähtub, et ta on töötajaid teavitanud töö mitteandmisest või töötasu vähendamisest (nt kirjalik teatis töötajatele, tööandja otsus, käskkiri vms).  

Töölepingu seaduse § 35 ja § 37 nõuete ja vormistamisega seotud küsimustes palume pöörduda tööinspektsiooni poole. Juhiseid saab ka tööinspektsiooni portaalist www.tooelu.ee.  
 

Kas käibedeklaratsioon peab olema esitatud Maksu- ja Tolliametile või töötukassale enne hüvitise avaldust, tavaliselt esitatakse see 20. kuupäevaks?

Kui tööandja on käibedeklaratsiooni Maksu- ja Tolliametile esitanud enne töötasu hüvitise taotlemist, saab ta töötukassale esitada e-maksuameti tõendi. Kui see ei ole võimalik, tuleb hüvitise taotlemisel esitada muu käibelangust tõendav dokument.  
 

Kas toetust on võimalik taotleda ka poolikute kalendrikuude eest, näiteks perioodi 15. märts kuni 15. mai eest?

Töötasu hüvitist saab taotleda vaid kalendrikuude eest - kas märtsi ja aprilli, märtsi ja mai või aprilli ja mai eest. 
 

Kui kaua töötasu hüvitist makstakse?

Töötasu hüvitist makstakse perioodi märts-mai eest, väljamakseid tehakse juuni lõpuni.
 

Kui töötajal on pangakonto teises riigis, siis kelle kanda jääb ülekandetasu?

Välisriigi pangakontole hüvitise ülekande tasu kannab hüvitise saaja.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)