Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Korduma kippuvad küsimused

Prindi

Lisatud 23.03.2020 | Uuendatud 24.03.2020

Oli teile sellest lehest abi?


Tingimused tööandjale

Milliste tingimuste täitmisel saab ettevõte taotleda töötasu hüvitist?

Tööandja saab taotleda töötajatele töötasu hüvitist, kui ta vastab kahele kriteeriumile kolmest:

Tingimused töötajale

Kellele töötajatest hüvitist makstakse?

Hüvitist makstakse ainult töölepingu alusel töötajatele, kellele tööandjal ei ole kokkulepitud ulatuses tööd anda ja kelle tööandja kohaldab töölepingu seaduse § 35 või § 37. 
 

Hüvitise suurus ja tööjõumaksud

Kas töötukassa maksab inimesele hüvitist kuni 1000 eurot bruto- või netosummas?

Töötukassa makstav hüvitis on brutosummas. Töötukassa peab sellelt kinni tulumaksu, töötuskindlustusmakse ja kohustusliku kogumispensioni makse.
 

Kas tööandjal on alati kohustus maksta töötajale töötasu vähemalt 150 eurot või sõltub see töötaja töötatud päevade arvust või töökoormusest selles kuus, mille eest hüvitist küsitakse?

Tööandja maksab kuu töötasuna alati vähemalt 150 eurot (bruto).
 

Hüvitise taotlemine ja välja maksmine

Kuidas käib hüvitise taotlemine ja millal töötaja raha kätte saab?

Tööandja saab hüvitise avalduse Töötukassale esitada e-töötukassas kohe, kui on töötajatele töötasu välja maksnud. Töötasude deklareerimist ei pea ootama. Töötukassa käsitleb taotlusi võimalikult kiiresti, makstes üldjuhul hüvitise välja 5 tööpäeva jooksul avalduse esitamisest. Märtsikuu eest aprilli alguses taotletud hüvitised maksab töötukassa töötajatele välja aprilli esimeses pooles.
 

Hüvitise tagasi maksmine

Kas tööandja maksab tagasi hüvitise ainult selle kuu eest, mil ta lõpetas töötajaga töösuhte koondamise tõttu, või kogu hüvitise saamise aja eest?

Töötukassa nõuab tööandjalt raha tagasi, kui töösuhe lõpetati koondamise tõttu kuul, mille eest hüvitist taotleti, või sellele järgneval kuul. Tagasi nõutakse hüvitis ainult nende töötajate eest, kelle töösuhe koondamise tõttu üles öeldi.

Näide: Kui tööandja taotles hüvitist mai eest ja koondas töötajaid juunis, siis nõuab töötukassa neile töötajatele maikuu eest makstud hüvitise tagasi.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)