Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kui otsustate Eestisse tagasi tulla

Prindi

Lisatud 11.02.2014

Kui te ei leia teises liikmesriigis tööd ja otsustate Eestisse naasta, võiksite sealset kohalikku tööhõiveasutust oma lahkumisest teavitada.

Kui soovite Eestis tööotsinguid jätkata ning töötuskindlustushüvitist saada, peaksite tagasi tulema ja töötukassasse pöörduma enne vormil U2 märgitud hüvitise maksmise perioodi lõppu. Kui hilinete pöördumisega põhjendamatult, lõpetatakse teile hüvitise maksmine.

Kui tekivad erakorralised põhjused, mistõttu te ei saa vormil märgitud ajaks õigeaegselt tagasi pöörduda, teavitage sellest telefoni või e-posti teel töötukassa esindust. Kui vormil näidatud hüvitise maksmise perioodi lõppkuupäev on puhkepäev või riigipüha, peate Eestis töötukassasse pöörduma sellele järgneval esimesel tööpäeval.

Kui olete naasnud Eestisse enne vormil märgitud perioodi lõppu ning soovite minna uuesti tööotsingutele samasse või mõnda teise liikmesriiki, saate seda teha. Töötuskindlustushüvitise arvestamise ja maksmise seisukohalt on oluline silmas pidada , et välisriigis/-riikides viibitud perioodid kokku ei ületaks 3 kuud.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)