Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Minu esimene töökoht

Prindi

Lisatud 06.01.2015 | Uuendatud 26.05.2017

Erialase hariduseta ja vähese töökogemusega noore tööleaitamiseks maksame tööandjale palgatoetust ja hüvitame koolituskulu.

„Minu esimese töökoha“  palgatoetusega toetame tööandjat, kes võtab tööle 17-29-aastase noore,

  • kellel puudub erialane haridus  (on alg-, põhi- või üldkeskharidusega) ja
  • kellel ei ole töökogemust või see on lühiajaline (on viimase 3 aasta jooksul töötanud vähem kui aasta või on kokku töötanud vähem kui 2 aastat) ning
  • kes  on olnud töötuna registreeritud järjest vähemalt neli kuud ega ole tööd leidnud.

Palgatoetust maksame tööandjale 12 kuu eest ja 50% töötaja ühe kuu töötasust (mitte rohkem kui kahekordne alampalk).

Et soodustada noore oskuste arendamist ning tõsta tema konkurentsivõimet tööturul, hüvitame tööandjale noore tööalase koolituse kulu kuni 2500 eurot kahe aasta jooksul noore tööleasumisest. Koolitusvajadus ja koolitusel osalemine peab olema töötukassaga eelnevalt kokku lepitud.

Toetuse saamiseks peab tööandja sõlmima noorega tähtajatu töölepingu või vähemalt kaheaastase tähtajalise lepingu ning võimaldama talle vajadusel väljaõpet töökohal ja/või osalemist tööalasel koolitusel.

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“  alusel​.


Minu esimese töökoha teenusest saate lähemalt teada, kui vaatate allolevat videot. 

 

 

Oli teile sellest lehest abi?


Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele Õige aeg on õppida! Tahad elult midagi enamat, aga teadmisi napib? Tule 1. juunil Lennusadamasse! Täiskasvanute õppimisvõimalusi tutvustavad kutsekoolid ja täiskasvanute gümnaasiumid. Kohal on karjäärinõustajad. Vaata lisa: www.andras.ee.

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png