Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mobiilsustoetus

Prindi

Lisatud 31.12.2015 | Uuendatud 12.06.2018

Kui te olete olnud töötuna arvel järjest 6 kuud või kauem ning leiate töökoha, mis asub kodust kaugemal kui 30 km, saab töötukassa maksta teile kodust kaugemale tööle asumiseks mobiilsustoetust. 

Mobiilsustoetust saame maksta, kui asute tööle või avalikku teenistusse tähtajatu või vähemalt 6-kuulise tähtajalise lepinguga.

Mobiilsustoetust maksame esimesel neljal töötamise kuul alates tööle või teenistusse asumisest. Tähtajalise töö- või teenistussuhte korral maksame toetust poole töö- või teenistussuhte kestuse eest, kuid mitte kauem kui nelja kuu eest alates tööle või teenistusse asumisest.

Mobiilsustoetuse taotlemiseks tuleb esitada töötukassale avaldus juba enne teie töösuhte alguskuupäeva (erandjuhul saate avalduse esitada ka seitsme päeva jooksul pärast töösuhte algust).  Avalduse vormi leiate infokastist paremalt. Koos avaldusega tuleb esitada tööandja allkirjastatud dokument (selleks võib olla tööleping või tööandja vabas vormis tõend), kust on näha teie töösuhte alguskuupäev (tähtajalise lepingu puhul ka lõpukuupäev) ning töökoha aadress. 

Selleks, et saaksime teile toetust arvestada, tuleb teil iga kuu esitada töötukassale tööandja allkirjaga tõend töökohal töötatud päevade kohta. Tõendi vormi leiate infokastist paremalt.

Mobiilsustoetuse suurus on 0,10 eurot ühe kilomeetri kohta ja kuni 200 eurot kuus (koos toetuselt kinnipeetava tulumaksuga). Mobiilsustoetuse maksmise aluseks on tööandja tõend. Toetust arvestame iga töökohal töötatud päeva eest teie töökoha ja tegeliku elukoha lühima kahekordse vahemaa alusel. Vahemaa leitakse Regio kaardi alusel.

Täpsemat teavet saate oma konsultandilt.  

Tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel. 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png