Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Palgatoetus

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 31.12.2015

Palgatoetus on tööandjale töötu töölerakendamiseks makstav toetus, mille eesmärk on toetada pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega või vanglast vabanenud inimese töölesaamist. 

Erialase hariduse ja töökogemuseta noore töölevõtmiseks saab taotleda palgatoetust „Minu esimese töökoha“ teenuse raames. Täpsemate tingimustega saate tutvuda järgneval viitel klikates: minu esimene töökoht.

Palgatoetust maksame nii tähtajatu kui tähtajalise töösuhte korral. Toetuse suurus on 50% töötaja palgakulust (brutotasu), kuid mitte rohkem, kui 50% palgatoetuse maksmiseks sõlmitavas halduslepingus sätestatud töötaja ühe kuu eeldatavast töötasust ega rohkem, kui töölepingu seaduse § 29 lg 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär. "Minu esimese töökoha" toetuse puhul mitte rohkem, kui kahekordne töötasu alammäär. Palgatoetuse täpsemate tingimustega saate tutvuda viitel: palgatoetus

Palgatoetust makstakse Maksu- ja Tolliametile deklareeritud tasude alusel ning kalendrikuude eest, millal töötuskindlustuse andmekogu andmete kohaselt on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. 

Toetust saab tööandja taotleda töötukassa iseteeninduse kaudu, e-postiga või paberkandjal töötukassa maakondlikust osakonnast. Palgatoetuse saamiseks sõlmivad töötukassa ja tööandja halduslepingu, mis peab kindlasti olema tehtud enne töötajaga töölepingu sõlmimist.

Palgatoetusega ei saa tööle võtta täiskoormusega õppes ega kutseõppes statsionaarses õppevormis õppivat, sh akadeemilisel puhkusel viibivat inimest.

Kui töötajaga sõlmitakse töölepingu asemel muu leping, nt käsundusleping või töövõtuleping, palgatoetust ei maksta.

Palgatoetust võib taotleda juriidiline isik, füüsiline isik või kohaliku omavalitsuse üksuse asutus. Palgatoetust ei saa taotleda riigiasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud. 

 

„Minu esimese töökoha“ teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“   alusel​.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

kui tööandja soovib teid palgatoetusega tööle rakendada, peate sellest kindlasti teatama oma konsultandile. Tööandja peab töötukassaga palgatoetuse halduslepingu sõlmima enne, kui lõpetame teie töötuna arveloleku! 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele  Jõuate uue eakuse rahvakogu veebilehele  Bännerile klõpsates jõuate Noor Meister veebilehele  Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png