Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Palgatoetus

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 27.06.2019

Palgatoetus on tööandjale töötu töölerakendamiseks makstav toetus, mille eesmärk on toetada pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega, rahvusvahelise kaitse saaja või vanglast vabanenud inimese töölesaamist. 

Palgatoetust maksame nii tähtajatu kui tähtajalise töösuhte korral. Toetuse suurus on 50% töötaja palgakulust (brutotasu), kuid mitte rohkem, kui 50% palgatoetuse maksmiseks sõlmitavas halduslepingus sätestatud töötaja ühe kuu eeldatavast töötasust ega rohkem, kui töölepingu seaduse § 29 lg 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär. "Minu esimese töökoha" toetuse puhul mitte rohkem, kui kahekordne töötasu alammäär.

Palgatoetuse täpsemate tingimustega saate tutvuda viitel: palgatoetus

Vähese või puuduva töökogemusega noore töölevõtmiseks saab taotleda palgatoetust „Minu esimese töökoha“ teenuse raames. Täpsemate tingimustega saate tutvuda järgneval viitel klõpsates: minu esimene töökoht.

Rahvusvahelise kaitse saaja töölevõtmiseks saab toetust taotleda "Minu esimene töökoht Eestis" teenuse raames. Täpsemad tingimused viitel: minu esimene töökoht Eestis

Palgatoetust makstakse Maksu- ja Tolliametile deklareeritud tasude alusel ning kalendrikuude eest, millal töötuskindlustuse andmekogu andmete kohaselt on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. 

Toetust saab tööandja taotleda töötukassa iseteeninduse kaudu, e-postiga või paberkandjal töötukassa maakondlikust osakonnast. Palume esitada palgatoetuse avalduse vähemalt 7 tööpäeva enne planeeritava töösuhte algust, et jõuaksime teie avalduse enne inimese tööle asumist läbi vaadata. Palgatoetuse saamiseks sõlmime tööandjaga halduslepingu, mis peab kindlasti olema tehtud enne, kui töötajaga töölepingu sõlmite. 

Palgatoetusega ei saa tööle võtta täiskoormusega õppes ega kutseõppes statsionaarses õppevormis õppivat, sh akadeemilisel puhkusel viibivat inimest.

Palgatoetust ei maksta, kui töötu on palgatoetust taotleva eraõigusliku juriidilise isiku, kuhu teda tahetakse tööle võtta, juhtimis- või kontrollorgani liige, usaldusühingu või täisühingu osanik või kui talle kuulub sellest äriühingust rohkem kui 50 protsenti.

Kui töötajaga sõlmitakse töölepingu asemel muu leping, nt käsundusleping või töövõtuleping, palgatoetust ei maksta.

Palgatoetust võib taotleda juriidiline isik, füüsiline isik või kohaliku omavalitsuse üksuse asutus. Palgatoetust ei saa taotleda riigiasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud. 
 

„Minu esimese töökoha“ teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel​.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Oli teile sellest lehest abi?


Kas teadsite, et ...

kui tööandja soovib teid palgatoetusega tööle rakendada, peate sellest kindlasti teatama oma konsultandile. Tööandja peab töötukassaga palgatoetuse halduslepingu sõlmima enne, kui lõpetame teie töötuna arveloleku! 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)