Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Ravikindlustus

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 19.10.2020

Töötuna registreeritud inimesed on ravikindlustatud alates 31. arveloleku päevast. Töötuna arvelevõetud inimesel tekib ravikindlustus, kui tema elukoht on registreeritud Eestis, välja arvatud kui elukoht on ainult linnaosana määratletud.

  • Kui te saate töötuskindlustushüvitist või töötutoetust või
  • osalete tööharjutusel, vähemalt 80-tunnisel koolitusel või tööpraktikal,

ei rakendu 30-päevast ooteperioodi ning olete ravikindlustatud alates päevast, mil teil hüvitisele või toetusele õigus tekib või ühel nimetatud kolmest tööturuteenusest osalemist alustate. Kui hüvitisele või toetusele tekib õigus hiljem kui 31. arveloleku päeval, hakkab ravikindlustus kehtima 31. arveloleku päevast. Ravikindlustus ei saa tekkida tagasiulatuvalt.

Ravikindlustus säilib kogu töötuna arveloleku aja ning kehtib veel kuu aega pärast arveloleku lõppu. Kui töötuna arvelolek lõpetatakse koos töötuskindlustushüvitise lõppemisega, kehtib ravikindlustus veel kaks kuud pärast hüvitise perioodi lõppu.

Kui olete vähenenud töövõimega ehk töötukassa on teie töövõime hinnanud osaliseks või puuduvaks, olete te ravikindlustatud töövõime hindamise otsuse tegemise päevast alates. Ravikindlustus kehtib kogu osalise või puuduva töövõime määratud perioodi ning lõpeb kolm kuud pärast määratud perioodi lõppu.

Inimesed, kes on osalenud tuumakatastroofi, tuumakatsetuse või aatomielektrijaama avarii tagajärgede likvideerimisel, on ravikindlustatud töötukassa kaudu juhul, kui nad:

  • ei tööta;
  • ei ole registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana;
  • ei saa riiklikku pensioni;
  • ei ole osalise või puuduva töövõimega;
  • on end töötukassas registreerinud tuumakatastroofi, tuumakatsetuse või aatomielektrijaama avarii tagajärgede likvideerimisel osalenuna.

Registreerimiseks tuleb isiklikult pöörduda teile sobivasse töötukassa esindusse.

Kaasa tuleb võtta:

  • kehtiv isikut tõendav dokument;
  • tuumakatastroofi, tuumakatsetuse või aatomielektrijaama avarii tagajärgede likvideerimisel osalemist tõendav dokument (arhiiviteatis), mille väljastab Kaitseressursside Amet.

Tuumakatastroofi likvideerijal on õigus esitada ka töötuna või tööotsijana registreerimise avaldus. Kui saate tööle, registreerite end füüsilisest isikust ettevõtjana, teile määratakse riiklik pension või teie eest hakkab keegi teine sotsiaalmaksu maksma, palume sellest töötukassat kohe teavitada.

Oli teile sellest lehest abi?


Mõisted
Isikut tõendavad dokumendid

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)