Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töökoha loomise toetus

Prindi

Lisatud 06.05.2016 | Uuendatud 10.03.2017

Töökoha loomise toetus on tööandjale makstav toetus, mille eesmärk on soodustada Ida-Virumaal uute töökohtade loomist ja aidata tööle töö kaotanud inimesi. Toetust makstakse tööandjale töötajate töötasu kulude osaliseks hüvitamiseks.

Toetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, kelle:

  • töökohad asuvad Ida-Virumaal;
  • juures asub kahe järjestikuse kalendrikuu jooksul tööle vähemalt 20 töötut (toetust makstakse ka iga täiendavalt tööle rakendatud isiku eest).

Töökoha loomise toetuse abil saab tööle võtta Ida-Virumaa maakonnas registreeritud töötuid, kes viimase kuue kuu jooksul:

  • ei ole olnud hõivatud TTTS § 6 lg 5 punktides 3-5 nimetatud tegevusega või
  • on kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud TTTS § 6 lg 5 punktides 3-5 nimetatud tegevusega, näiteks hõivatud tööga (TTTS § 6 lg 5 p 3).

Ida-Viru maakonnas töökoha loomise tingimus on täidetud ka juhul, kui töökoht luuakse kohaliku omavalitsuse üksuses, mis kuni haldusterritoriaalse korralduse muudatuse jõustumiseni kuulus Ida-Viru maakonna koosseisu.

Toetusega ei saa tööle võtta täiskoormusega õppes ega kutseõppes statsionaarses õppevormis õppivat, sh akadeemilisel puhkusel viibivat inimest.

Toetust ei maksta isiku eest, kellega toetust taotlev tööandja on viimase 12 kuu jooksul töölepingu üles öelnud töölepingu seaduse § 89 alusel.

Toetust ei maksta isiku eest, kelle tööle rakendamiseks makstakse palgatoetust tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 9 lõike 1 punkti 8 või perioodi 2014-2020 struktuuritoetuse seaduse alusel antud õigusakti alusel.

Toetust saab taotleda, kui tööleping on sõlmitud vähemalt 6 kuuks. Toetust makstakse maksimaalselt 12 kuu eest (poole töösuhte aja eest). Toetuse suurus on 50% bruto töötasust, kuid maksimaalselt kahekordne miinimumpalk.

Põhjalikumalt saab töökoha loomise toetusest lugeda menüüst Tööandjale ja partnerile: töökoha loomise toetus

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Klõps pildil viib uue eakuse rahvakogu 16.11 toimuva seminari lehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30)

logo_eures01.png