Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötutoetuse määramine

Prindi

Lisatud 03.10.2013 | Uuendatud 25.04.2014

Otsus töötutoetuse määramise või määramata jätmise kohta tehakse 10 tööpäeva jooksul nõuetekohase avalduse esitamisest arvates.

Töötutoetus määratakse 8. päevast töötutoetuse avalduse esitamisest arvates, kuid mitte varem kui 8. töötuna arvelevõtmise päevast arvates. Kui olete enne töötuna arvelevõtmist õppinud ja taotlenud töötutoetust õpingute alusel, määratakse töötutoetus 61. päevast avalduse esitamisest arvates.

Töötutoetus määratakse kuni 270 päevaks. Kui teie viimane töösuhe on lõppenud töölepingu seaduse § 88 lg 1 punktides 3-8 nimetatud alusel või olete teenistusest vabastatud distsiplinaarsüüteo tõttu, määratakse töötutoetus kuni 210 päevaks. Kui saate töötuskindlustushüvitist, ei ole teil samal ajal õigust saada töötutoetust. Töötutoetust ja töötuskindlustushüvitist makstakse kokku kuni 270 päeva.

Juhul, kui töötutoetuse maksmine on lõpetatud ennetähtaegselt, kuid olete 12 kuu jooksul eelmisest töötuna arvelevõtmise päevast arvates uuesti töötuks jäänud ning vastate töötutoetuse saamise tingimustele, määratakse teile töötutoetus avalduse esitamise päevast (kuid mitte varem kui töötuna arvelevõtmise päevast arvates). 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)