Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötutoetuse taotlemine

Prindi

Lisatud 03.10.2013 | Uuendatud 31.12.2020

Töötutoetuse taotlemiseks peate töötukassale esitama: 

  • avalduse;
  • isikut tõendava dokumendi;
  • dokumendid, mis tõendavad teie hõivatust töötuna arvelevõtmisele eelneval 12 kuul.

Kui olete enne töötuna arvelevõtmist töötanud Eestis ning teie töösuhe on lõppenud peale 01.07.2014, võtab töötukassa aluseks töötamise registri andmed. Kui töötamise andmed ei kajastu töötamise registris, on töötukassal õigus nõuda täiendavaid dokumente. Kui olete müünud kaupu või osutanud teenust ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse tähenduses (ettevõtluskonto), võtab töötukassa aluseks töötamise registri andmed.

Kui olete tegutsenud füüsilisest isikust ettevõtjana või õppinud Eestis, võtame aluseks Äriregistri ja Eesti Hariduse Infosüsteemi andmed.

Töötutoetuse avalduse saate esitada e-töötukassa kaudu, endale sobivas töötukassa osakonnas või telefoni teel. Telefoni teel võetakse avaldus vastu eelkõige siis, kui te ei saa esitada avaldust e-töötukassa kaudu ning avalduse esitamine maakondlikus osakonnas ei ole võimalik.

Töötutoetuse taotlemisel e-töötukassa kaudu tuleb teil täita elektroonselt avaldused töötuna arvelevõtmiseks ja töötutoetuse taotlemiseks. 

Töötuna arvelevõtmise avaldust ja töötutoetuse avaldust saate esitada, klikates järgnevatel linkidel:

 

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)