Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Abi erivajadusega inimese töölevõtmisel

Prindi

Lisatud 03.08.2017 | Uuendatud 03.08.2017

2016. aasta sügisel pöördus Eesti Töötukassasse tööandja, kes soovis võtta tööle ratastoolis inimese. Probleemiks oli töökoha paiknemine liftita maja teisel korrusel. Tööandja teadis, et töötukassa pakub töökoha kohandamise teenust ning uuris meie juhtumikorraldajalt teenuse sisu ja tingimuste kohta. Ühise arutelu käigus otsustati paigaldada trepile tõstuk.

Kuna tööruumid olid renditud, tuli tööandjal esmalt saada majahaldaja nõusolek. Kui see oli saadud ning esmane hinnapakkumine ehitajalt võetud, esitas tööandja töötukassale avalduse töökoha kohandamiseks. Kohandamise vajadus oli põhjendatud ja tööandja omalt poolt kõik vajalikud eeltööd teinud, seega sai taotlus kohe positiivse otsuse. Pärast kohandamise halduslepingu allkirjastamist võisidki ehitustööd alata.

Väike viivitus töös tuli sellest, et tõstuki ehitamine langes suuresti jõuluajale, mil töötajatel oli  kollektiivpuhkus. Seetõttu tekkis töös väike viivitus ning tellimus ei saanud tähtajaks valmis. Õnneks olid nii tööandja kui ka Rein, kelle töökohta kohandati, kannatlikud. Kui tõstuk juba Eestis oli, kulus selle paigaldamiseks vaid kaks päeva. Et Rein oli väga hinnatud ja oodatud töötaja, kujunes trepitõstuki paigaldamisest suursündmus, millest said osa nii kolleegid, majahaldaja, tõstuki paigaldanud ettevõte kui ka töötukassa esindaja, kellele langes ka lindi läbilõikamise au. 

Pidulik tõstuki avamine: kohal on Rein ise, majahaldaja, kolleegid, tõstuki paigaldanud ettevõtte esindaja. Lindi lõikab läbi töötukassa esindaja.

Töökoha kohandamise teenust saab tööandja taotleda nii tööle asuvale kui juba töötavale inimesele. Töökoha kohandamise võimaluste väljaselgitamiseks tuleb ühendust võtta sobiva töötukassa esindusega ja leppida kokku kohtumine juhtumikorraldajaga. Töötukassa esinduste kontaktid leiate meie portaalist, teenuse enda kohta saab lähemalt lugeda siit: töökoha kohandamine

 

Janne Liik
teenusekonsultant

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)