Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

E-töötukassa – tööpakkumise avaldamine tasusid maksmata

Prindi

Lisatud 19.09.2018 | Uuendatud 19.09.2018

Töötukassa portaal on osake meie e-ühiskonnast ja sarnaselt ülejäänud e-riigi teenustele on see tasuta kasutamiseks. Kuidas tööpakkumise lisamine täpsemalt käib?

Tööpakkumise lisamiseks tuleb avada töötukassa koduleht www.tootukassa.ee, millelt leiab sisselogimise võimalused ID-kaardiga või mobiil-IDga. E-töötukassasse sisenemisel kasutatakse Äriregistri ja Töötamise registri andmeid ning juhatuse liikmena suunatakse kohe tööandja vaatesse. Kuna praktikas tegelevad töötajate värbamisega ka asutuse teised töötajad, siis on tööpakkumise lisamine ja muutmine lubatud ka neile. Tööpakkumistega tegelevad töötajad saavad ennast siduda vastava tööandjaga, milleks tuleb e-töötukassa volituste rubriigis sisestada tööandja registreerimisnumber ja oma ametinimetus. Nii lihtne see ongi!

Tööpakkumise sisestamise käigus saab olulist infot ametikohtade täitmiseks. Näiteks kuvatakse ekraani servas nõuetele vastavate kandidaatide arv, mis võimaldab teha optimaalse valiku ametikohale esitatavate tingimuste ja süsteemis leiduvate inimeste kirjelduste vahel. Tegemist on nutika tarkvaralahendusega, mis töötab ametite klassifikaatori ISCO (International Standard Classification of Occupations) alusel. Nii näiteks saab sisestada tööpakkumisse ametikoha standardiseeritud ametinimetuse koos tingimustega varasemale töökogemusele, haridusele, keeleoskusele, tööaegadele ja asukohale. Tööandjana avaneb võimalus tutvustada tööpakkumises oma asutust ning lisada logo ja kaubamärgid. Peale sisestamist vaatab tööpakkumise üle töötukassa töötaja, kes vajadusel täpsustab andmeid ning seejärel kinnitab tööpakkumise.

E-töötukassa viib kokku töösoovid ja tööpakkumised ning soovitab tööotsijatel kandideerida sobivatele ametikohtadele. Tööandjana on võimalus vaadata sobivaid kandidaate juba enne kandideerimistähtaja saabumist – kandidaadid reastatakse sobivuse alusel koos CV infoga. Värbamiskeskkonna kasutamise ja tööpakkumiste sisestamisega abistavad töötukassa tööandjate konsultandid.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)