Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

EURES aitab leida töötaja välisriigist

Prindi

Lisatud 18.05.2016

Tööjõupuudus ei ole enam ühelegi ettevõtjale üllatus, kuid üllatavaks võib osutuda mõte värvata sobivaid töötajaid välisriikidest. 

Euroopa Liidu töötajate vaba liikumise põhimõte võimaldab otsida töötajaid kõigist Euroopa Liidu liikmesriikidest, samuti Norrast, Islandilt ja Liechtensteinist (Euroopa Majanduspiirkonna riigid) ning Šveitsist.

Teistest Euroopa riikidest töötajate leidmisel saavad tööandjat abistada töötukassa EURES nõustajad. EURES on üleeuroopaline töövahenduse võrgustik, mis koondab juba üle 1000 EURES nõustaja Euroopa riikides ning kõik nad on valmis teid värbamisprotsessis toetama.

Toetuse all peame esmalt silmas töövahendust ehk teie tööpakkumis(t)e avaldamist üleeuroopalises töövahenduse portaalis www.eures.europa.eu ja  teiste riikide kohalike tööturuasutuste kodulehtedel. Vastavalt vajadusele oskame aga olla ka paindlikud ning otsida koos teiega erinevaid lahendusi tööjõu leidmiseks. Näiteks korraldas EURES Eesti koos EURES Soome ning EASiga eelmise aasta sügisel kolmes Soome linnas „värbamistuuri“ Eesti infotehnoloogia ettevõtetele, kellel on järjest keerulisem Eestist sobivat tööjõudu leida. Kuna Soomes on IT-sektoris tööjõu ülejääk, ollakse väga huvitatud Eesti tööturust. Osalenud ettevõtete tagasiside oli vägagi positiivne ning sõlmiti hulk kasulikke kontakte nii tööotsijatega kui omavahel.

Kahel sügisel oleme korraldanud ka online-töömessi, mille eesmärk on viia kokku Eesti tööandjad ja inimesed, kes sooviksid Eestisse tööle ja elama tulla. Senine kogemus näitab, et online-messil osalevad väga erineva taustaga inimesed, seejuures tunnevad suurt huvi Eesti vastu ka kolmandate riikide kodanikud. Kui soovite online-messi kohta rohkem teada tutvuge online-messide koduleheküljega europeanjobdays.eu ning võtke ühendust meie EURES nõustajatega.

EURES  nõustajad on asjatundjad ka kõikvõimalikes praktilistes küsimustes, mis on seotud tööalase liikuvusega riigi sees ning riikide vahel. Kuna EURES nõustajad on enamasti riikliku tööturuasutuse (Eestis Eesti Töötukassa) töötajad, oskavad nad anda kvaliteetset ja täpset infot ka oma riigi tööturuolukorrast.

Eelmise aasta sügisest alustas uussisserändajate paremaks integreerimiseks ellu kutsutud riiklik kohanemisprogramm, mis hõlmab sissejuhatust Eesti elu- ja töökultuuri ning algtasemel eesti keele õpet. Seega on ettevõttel nüüdsest lihtsam uut töötajat oma töökollektiiviga liita. Lisainfo: www.settleinestonia.com.

Välisriikidest töötajate värbamisel on ettevõtjate üheks kõhkluse allikaks olnud Eesti suhteliselt madal palgatase võrreldes Lääne-Euroopaga. Vastab tõele, et meie palgatase on madalam, kuid arvestama peaks ka sellega, et Eestis on suhteliselt madal maksukoormus ja elamiskulud ning ka Euroopas on väga erineva majandusolukorraga riike. Näitena võib tuua meie naaberriigi Läti, mille elanikud (eelkõige küll piirialadel) aktiivselt Eestis töötavad.

Euroopa tööjõud koosneb sadadest tuhandetest erinevate oskustega töötajatest. Töötajatest, kes soovivad liikuda, on motiveeritud ja innukad uusi kogemusi omandama. EURES pakub teile võimalust nende töötajateni jõuda. Alustama peaksite kohalikust EURES nõustajast, kelle kontaktandmed leiate siit: http://eures.ee/kontakt/. Siis saame juba täpsemalt arutada, millised on just teie ettevõtte vajadused ning kuidas saame teile abiks olla.

 

Kati Plukk
Eures nõustaja

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png