Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

EURES Euroopa tööturuasutuste võrgustik

Prindi

Lisatud 20.05.2019 | Uuendatud 08.01.2021

Euroopa tööturuasutuste võrgustik EURES alustas tegevust 1993. aastal ja selle eesmärk on soodustada töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu (EL) 28 liikmesriigis, Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides (Norra, Island, Liechtenstein) ja Šveitsis. Pakutakse vajalikke teenuseid tööotsijatele töö leidmiseks ja tööandjale tööjõu värbamiseks.

Ettevõtjad kogu Euroopas, sh ka Eestis otsivad üha enam tööjõudu väljaspool oma riiki. Seetõttu võttis Euroopa Komisjon vastu otsuse laiendada EURES võrgustikku. EURES liikmeks või partneriks võivad saada kõik avaliku, era- või kolmanda sektori tööturuasutused, kes vastavad miinimumkriteeriumitele ja liikmesriigi nõuetele. EURES liikmeid ja/või partnereid selgitab välja töötukassa moodustatud kvalifitseerimiskomisjon.

MIDA ANNAB LIITUMINE EURES VÕRGUSTIKUGA?

  • Juurdepääsu teiste riikide aktiivsete tööotsijate elulookirjeldustele. 
  • Võimaluse avaldada tööpakkumisi üle Euroopa ja vajadusel mingi konkreetse riigi tööpakkumiste andmebaasis.
  • Võimaluse tõsta oma asutuse töötajate kompetentsi tööjõu vaba liikumisega seotud teemadel.
  • Teha tihedamat koostööd erinevate Euroopa riikide tööturuasutustega ning saada tasuta nõu rahvusvahelise värbamise küsimustes 31 riigi EURES nõustajatelt.

Lisaks pakume Teie asutuse tulevastele EURES töötajatele koolitusi EURES teemadel nii siseriiklikul, kui ka Euroopa tasemel.

Internetiaadressi eures.europa.eu külastatakse keskmiselt 4 miljonit korda kuus ja aastas täidetakse selle lehe abil üle 50 000 töökoha. EURES liikmete ja partnerite tööpakkumised ja tööotsijate elulookirjeldused (CVd) avaldatakse automaatselt üle Euroopa!

Samuti saavad EURES  liikmed ja EURES partnerid tasuta osaleda töömessidel üle Euroopa sh. ka on-line töömessidel europeanjobdays.eu.

Täiendavate küsimuste korral võtke meiega ühendust: eures [ä] tootukassa [dot] ee. Lisateavet eesti EURES tegevustest leiab siit: eures.ee.

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)