Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

EURES (Euroopa töövahenduse teenused)

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 08.01.2021

EURES on Euroopa Komisjoni loodud töövahenduse võrgustik, mis toetab töötajate vaba liikumist Euroopa Liidu,  Euroopa Majanduspiirkonna riikides ja Šveitsis.

EURESe eesmärk on pakkuda:

 • tööotsijatele infot ja nõustamist töövõimalustest ning elamis-ja töötingimustest Euroopas;
 • tööandjatele tuge uute töötajate värbamisel Euroopast;
 • piirialade elanikele informatsiooni töötamise kohta naaberriigis.

Tööandjatele pakuvad EURES nõustajad järgmisi teenuseid:

 • tööpakkumise koostamise nõustamine;
 • EURES portaali ja teiste suhtluskanalite kaudu vabade töökohtade registreerimine ja levitamine kõikidele EURES võrgustiku riikides tegutsevatele EURES partneritele ja tööotsijatele;
 • soovi korral tööpakkumiste avaldamine konkreetse Euroopa riigi tööpakkumiste andmebaasis;
 • sobivate kandidaatide eelvalik;
 • abi värbamisürituste korraldamisel kõikjal Euroopas;
 • töömesside (sh online töömesside) korraldamine;
 • üldteabe jagamine tööturu olukorrast oma riigi ja teistes EURES võrgustikku kuuluvatesse riikidesse;
 • Euroopa liikuvuskavade TMS/Sinu esimene EURES töökoht alane nõustamine ning taotlemise juhendamine;
 • teabe ja nõuannete andmine töötajate värbamiseks teistest Euroopa riikidest, sh välismaalaste tööle võtmisega seotud protseduurid.

Eesti EURES nõustajad edastavad soovi korral teie tööpakkumise ka teiste riikide EURES nõustajatele, kes sisestavad selle oma riigi tööpakkumiste andmebaasi ning vahendavad seda oma riigi tööotsijatele.

Huvi korral saate oma ettevõttele Euroopa EURES portaalis konto luua. See võimaldab Teil luua ja salvestada otsinguprofiile, saada teavitusi Teie otsinguga sobivatest CVdest, tellida infolehti ja saada muud teistest Euroopa riikidest töötajate värbamiseks vajalikku infot. Konto loomise juhendi leiate siit.

Igal aastal korraldatakse pea kõigis Euroopa riikides töömesse, kus saavad kokku tööotsijad ja tööandjad. Ülevaate messide toimumise aegadest ja kohtadest leiate EURES portaali ürituste kalendrist. Kui olete huvitatud osalemisest, võtke kindlasti ühendust töötukassa EURES nõustajaga.

Lisaks tavapärastele töömessidele kutsume osalema Euroopa (veebipõhistel) töömessidel, mis viivad tööandjaid kokku teiste Euroopa riikide tööotsijatega. Üleeuroopalises europeanjobdays.eu portaalis on loodud võimalused osalejate registreerumiseks, tööandjate tutvustamiseks, sobivate kandidaatide ja tööpakkumiste kokku viimiseks, tööpakkumistele kandideerimiseks, online-intervjuude läbiviimiseks sobivate kandidaatidega jpm. Infot Euroopa online töömessidel osalemise kohta saate EURES nõustajatelt.

Kõik EURES võrgustiku teenused on tööandjatele tasuta. 

Kui teil on küsimusi, võtke ühendust EURES nõustajatega: http://www.eures.ee/kontakt. Oma küsimuse saate esitada ka veebivormi kaudu: küsi EURES nõustajalt.

Oli teile sellest lehest abi?


Tööpakkumise avaldamine Euroopas

Hea tööandja!

Kui soovite otsida töötajaid lisaks Eestile ka teistest Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikidest ning Šveitsist, logige palun e-töötukassasse ning esitage tööpakkumine, kus märgite, et otsite töötajaid ka välismaalt. Sel juhul avaldatakse teie tööpakkumine Euroopa EURES tööportaalis erilise märgistusega. Juhul, kui te soovite leida töötajat mõnest muust konkreetsest riigist (nt Läti, Bulgaaria), siis valige loetelust vastav riik. 

Kas teadsite, et ...

EURES portaalis on praegu üle 3 miljoni tööpakkumise. Portaali on sisestatud rohkem kui 400 000 CVd ning seda kasutab üle 13 000 registreeritud tööandja. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)