Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostöö programm

Prindi

Lisatud 15.11.2017 | Uuendatud 20.04.2018

INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostöö programm „Eesti-Läti tööturgude integreerimise ja piiriülese töötamise toetamine“

Programmi abikõlblikkuse periood: 01.08.2017 – 31.07.2019

Tegevuste elluviijad: Läti Tööturuagentuur, Valka Linnavalitsus, Valga Linnavalitsus, Eesti Töötukassa.

Programmi eesmärk: Interreg on Eesti-Läti piiriülese koostöö programm, mille eesmärk on tõhustada koostööd Valga ning Valka omavalitsuste ning Eesti ja Läti tööturuasutuse vahel selleks, et edendada piiriülest tööjõumobiilsust Valga-Valka piirkonnas ning toetada tööotsijate ja tööandjate võimalusi leida endale sobiv töö või töötaja.  Programmi raames teavitab Eesti Töötukassa koostöös projektipartneritega tööotsijaid töö- ja koolitusvõimalustest Valga-Valka piikonnas, aitab selle piirkonna tööandjatel leida sobivaid töötajaid naaberriigist ning vajadusel toetab nende töötajate tööleasumist ja kohanemist.

Eelarve: Valka-Valga mobiilsusprogrammi eelarve, mis on rahastatud ERDF vahenditest on 359 281,38 eurot ja partnerite omaosalus 63402,60 eurot. Töötukassa eelarve on 105, 002 eurot , millest 85% rahastatakse programmi eelarvest ja 15% töötukassa eelarvest.

Tööandja, kes tegutseb Valga piirkonnas või kelle juriidiline aadress on Valga piirkonnas (Valga linn ja endine Õru, Karula, Tõlliste, Taheva vald) saab taotleda Interreg projekti raames kulude hüvitamist, kui tema juures töötab Valka piirkonnast (Valka vald, mis on moodustunud endistest Valka, Ērģeme, Kārķi, Vijciems ja Zvārtava valdadest) pärit töötaja.

Programmi raames saab tööandja taotleda Eesti Töötukassalt:  

Kulu hüvitamist ja mentorluse tasu maksmist võib taotleda kuni 01.02.2019. Summad on töötaja põhised kogu projekti perioodi jooksul sõltumata sellest mitme tööandja juures töötaja töötab, st kui töötaja eest on makstud ühe tööandja juures mentorlustasu 720 eurot või hüvitatud keelekoolituse kulu 1554 eurot või kvalifikatsiooni saamise kulu 109 eurot,  siis teine tööandja sama töötaja eest seda enam nõuda ei saa. Hüvitavad kulud ja makstav tasu on vähese tähtsusega abi (VTA). Hüvitatava kulude ja makstava tasu kogusumma koos tööandja juba saadud VTA summaga ja tööandjaga seotud ettevõtetele juba varem antud VTA kokku ei tohi ületada selle valdkonna ettevõtjale kehtestatud VTA piirmäära.

Taotlused ja lisadokumendid esitada Eesti Töötukassa Valgamaa osakonda:

  • digitaalselt allkirjastatuna valga@tootukassa.ee või
  • paberkandjal Vabaduse 26, 68204, Valga, 

Programmi kohta saab lähemalt lugeda järgmiselt viitelt: INTERREG programmist

Kvalifikatsiooni saamise kulude hüvitamine

Kvalifikatsiooni saamisega seotud kulude korral hüvitatakse :

  • töötaja kutsetunnistuse,
  • pädevustunnistuse,
  • sertifikaadi või mootorsõiduki juhtimisõigust tõendava dokumendi

​saamisega seotud töötaja eest kantud kulu, sh eksamile eelneva konsultatsiooni, eksami ja taotletud tunnistuse tasu ja riigilõiv.

Eesti keele koolituse kulude hüvitamine

Tööandjale hüvitatakse töötaja eesti keele koolituse kulu. Koolituse kulu hüvitatakse pärast koolituse lõppemist vastavalt tegelikele kuludele, kuid mitte rohkem kui 1554 eurot (koos käibemaksuga) töötaja kohta.

Tööalase mentorluse tasu maksmine

Tööalase mentorluse tasu makstakse kuni nelja kuu jooksul töötaja selle tööandja juurde tööle asumisest. Tasu suurus töötaja kohta on 180 eurot kuus ja kokku kuni 720 eurot.

Mentorluse tasu makstakse töötaja mentori juhendamisel töötatud päevade eest tööandja poolt töötukassale esitatud tööandja tõendi alusel üks kord kuus.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png